logo
Reprezentácia

Slovenskí sokoli na zraze zatiaľ v oklieštenom zložení

ŠAMORÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia sa zišla na zraze v Šamoríne pred poslednými kvalifikačnými zápasmi v Škótsku a doma s Maltou. Trénerovi Kozákovi sa hlásilo doteraz jedenásť hráčov 23-členného kádra.

ŠAMORÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia sa zišla na zraze v Šamoríne pred poslednými kvalifikačnými zápasmi v Škótsku a doma s Maltou. Trénerovi Kozákovi sa hlásilo doteraz jedenásť hráčov 23-členného kádra.

Netradične v nedeľu sa zišiel tím trénera Kozáka pred rozhodujúcimi zápasmi kvalifikácie o postup na MS 2018, hoci o kompletnom zložení nemôže byť ani reči. Väčšia nominovaných hráčov si plní klubové povinnosti v zahraničných ligách a tak realizačný tím privítal doteraz len jedenásť hráčov.

„K dispozícii ešte nie je Stanislav Lobotka, toho sme uvoľnili aby sa mohol v Trenčíne zúčastniť ceremoniálu pri príležitosti otvorenia akadémie, no na podvečerný tréning s ním už počítame. U tých hráčov, ktorí pricestovali dnes sme nezaznamenali doteraz žiadne hlásené zdravotné problémy. Zvyšok pricestuje zajtra, výnimkou je Erik Sabo, ktorý odohrá v pondelok majstrovský zápas a pripojí sa k tímu až v utorok, deň pred odletom,“ povedal zástupcom médií tréner Ján Kozák.

Práve čas je citlivý faktor z pohľadu prípravy na oba zápasy. Podľa vyjadrenia trénera Kozáka bude môcť rátať s kompletným kádrom maximálne na jednom tréningu pred odletom do dejiska prvého zápasu v Glasgowe. „Času je málo. Dnes absolvuje mužstvo tréning o 17:30. Spoločný tréning v kompletnom zložení absolvujeme až v utorok, v stredu dopoludnia je na programe odlet a večer tréning v Hampden Parku,“ povedal k programu nášho tímu kouč Kozák.

Tréner si pochvaľoval v porovnaní s utorkovou tlačovou konferenciou väčšiu vyťaženosŤ hráčov v posledných troch dňoch. „Pekarík nastúpil v Európskej lige a odohral celý zápas, to isté platí aj o Dudovi, ten v tejto chvíli hrá zápas proti Bayernu. Zápas si pripísal na konto aj Vladimír Weiss, Škrtel hral až do vylúčenia, v akcii bol v drese Bari aj Norbert Gyömbér, Adam Nemec vsietil vo svojom zápase gól a to platí aj o Marekovi Hamšíkovi. Práve dnes odohral kompletných deväťdesiat minút, možno práve dnes by som privítal, keby si trochu oddýchol, ale to je v poriadku. Minutáž u mnohých hráčov narástla, čo ma rozhodne teší,“ pochvaľoval si na tlačovej konferencii tréner Kozák.

Zaujímavou otázkou je post brankárskej jednotky. V dueloch proti Slovinsku a v Anglicku sa blysol výbornými výkonmi Martin Dúbravka a úspešne zastúpil v tom čase zraneného Matúša Kozáčika. Ten sa medzitým uzdravil a je opäť jednotkou medzi žrďami Viktorie Plzeň. „To je dobrá správa pre nás všetkých. Dúbravka presvedčil o svojich kvalitách aj včera v ligovom zápase proti Dukle Praha. Sparta nehrala dobre, ale Dúbravka podal veľmi dobrý výkon. Môžeme sa opierať o dvoch skúsených brankárov, navyše Polaček rastie každým tréningom a zrazom. Z tohto pohľadu je situácia na brankárskom poste veľmi dobrá,“ dodal na záver tlačovej konferencie tréner Kozák.

Nominácia

Brankári:
Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Martin Dúbravka (AC Sparta Praha), Martin Polaček (Zaglebie Lubin)

Obrancovia:
Peter Pekarík (Hertha Berlín), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul), Milan Škriniar (Inter Miláno), Ján Ďurica, Tomáš Hubočan (obaja Trabzonspor AS), Norbert Gyömbér (FC Bari 1908), Lukáš Štetina (AC Sparta Praha), Róbert Mazáň (MŠK Žilina)

Stredopoliari:
Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Juraj Kucka (Trabzonspor AS), Ján Greguš (FC Kodaň), Róbert Mak (PAOK Solún), Albert Rusnák (Real Salt Lake City), Marek Hamšík (SSC Neapol), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Vladimír Weiss (Al-Gharafa SC), Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov)

Útočník:
Adam Nemec (Dinamo Bukurešť)

Program F-skupiny

ŠTVRTOK 5. OKTÓBRA (20:45)
Škótsko - SLOVENSKO (Glasgow)
Malta - Litva (Ta'Quali)
Anglicko - Slovinsko (Londýn)

NEDEĽA 8. OKTÓBRA (18:00)
SLOVENSKO - Malta (Trnava)
Slovinsko - Škótsko (Ľubľana)
Litva - Anglicko (Vilnius)

Značky