logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – Kto s kým si zmeria sily v semifinále?


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Dnes (v štvrtok, 2. marca) určil žreb dvojice semifinále 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Tie ešte nie sú kompletné, čaká sa na dohratie štvrťfinálových stretnutí. Trnavčania narazia na úspešnejšieho z dvojice 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčína (7. marca o 14.30 h) a slovanisti na postupujúceho zo stretnutia MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica (8. marca o 14.30 h).

„Verím, že to budú dobré semifinálové zápasy. Možno veľa fanúšikov si želá finále Spartak Trnava – Slovan Bratislava, tak uvidíme, ako to dopadne,“ zhodnotil žreb Martin Rudinský manažér mazív SEP spoločnosti Slovnaft.

Obhajca FC Spartak Trnava v utorkovom štvrťfinále vystavil stopku hráčom druholigového KFC Komárno. Spartakovci vyhrali 2:0, gólovo sa presadili Mikovič a Taiwo. „Terén bol náročný, nedalo sa na ňom hrať. Súper nás nepustil k našej hre, s čím sme aj počítali a možno až príliš sme sa mu prispôsobili. Postup sme vydreli, bol to ťažký zápas, o to viac si to ceníme,“ povedal po postupe tréner Spartaka Michal Gašparík. Práve Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta v máji tohto roku finále Slovenského pohára a futbalisti Spartaka by radi opäť získali pohár pred svojimi fanúšikmi radi pohár obhájili.

Belasí postúpili medzi štyroch najlepších po poriadnej dráme. V riadnom hracom čase sa ich duel s účastníkom II. ligy FC ŠTK 1914 Šamorín skončil nerozhodne 1:1. O postupujúcom rozhodol až jedenástkový rozstrel, ktorý slovanisti vyhrali 4:3. „Bol to zápas so šťastným koncom pre nás. Ešte pred výkopom som hovoril, že sú také pohárové duely, v ktorých síce ste v úlohe favorita, ktorá však nič nemusí znamenať. V nedeľu som sa bol na nich pozrieť, dnes podali diametrálne odlišný výkon, hrali proti Slovanu, s veľkou motiváciou. Máme náročný program, čaká nás doma Trnava a vonku Bazilej. Verím, že sa s tým vyrovnáme. Treba myslieť pozitívne. Som rád, že máme pohár za sebou, a koncentrujeme sa na ligu,“ povedal na tlačovej konferencii kouč Slovana Vladimír Weiss.

Semifinále sa hrá na dva zápasy. Hracie dni sú 15. marec a 5. apríl. V prípade, že po odohratí riadnej hracej doby odvetného stretnutia nebude známy postupujúci z dvojice do finále, tak sa duel predlžuje o 2x15 minút. Ak sa nerozhodne ani po predĺžení, o postupujúcom rozhodne jedenástkový rozstrel.

NAJLEPŠÍ SÚ KEŽMARČANIA

Ocenenie pre najúspešnejší futbalový klub, ktorý riadi jeden z Regionálnych futbalových zväzov, v 54. ročníku Slovenského pohára – Slovnaft Cupu, získa 1. MFK Kežmarok. Hráči piatoligistu sa v aktuálnej sezóne Slovenského pohára prebojovali do 4. kola, v ktorom vypadli po prehre 0:1 s MFK Dukla Banská Bystrica. Kežmarčania získajú od SFZ do trvalého vlastníctva pohár a finančnú odmenu 3000 eur.

V 4. kole Slovnaft Cupu z futbalových klubov, ktoré riadi jeden z RFZ, bojovali o postup ešte aj piatoligová Lokomotíva Devínska Nová Ves a FK Brezno zo šiestej ligy. Do 5. kola, rovnako ako Kežmarok, nepostúpili.

O najúspešnejšom tíme rozhodoval článok 21 Rozpisu republikových súťaží riadených SFZ a ÚLK a jeho kritérium číslo 2 – gólový rozdiel zo všetkých odohratých stretnutí v aktuálnom ročníku Slovnaft Cupu. Keďže Brezno hralo už predkolo a Devínska Nová Ves s Kežmarkom hrali od 1. kola, kritérium 2 v takomto prípade hovorí, že gólový rozdiel sa začne počítať zápasmi 2. kola, aby sa mužstvám počítali presné zásahy z rovnakého počtu stretnutí.

Hráči Devínskej Novej Vsi strelili a inkasovali vo vymedzených kolách po päť gólov, futbalisti Brezna skórovali päťkrát a inkasovali štyri razy. Kežmarčania podľa spomenutého pravidla boli najlepší, keď sa tešili zo štyroch gólov a dostali len dva.

FANDIME SLUŠNOSTI

Počas štvrťfinálových zápasov a aj počas semifinále a finále Slovnaft Cupu sa uskutočňuje kampaň FANDIME SLUŠNOSTI. Je to iniciatíva spoločnosti Slovnaft v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, prostredníctvom ktorej vyzývajú fanúšikov k bezpečnosti a slušnosti na štadiónoch.

Ku kampani vznikol aj videospot, ktorý už odvysielala a aj naďalej bude vysielať televízia JOJ Šport. Tá prináša fanúšikom živé prenosy z duelov aktuálneho ročníka Slovenského pohára už od predkola.

Priamo na štadióne sa konajú aj ďalšie aktivity k spomínanej kampani: hráčov pri úvodnom nástupe budú sprevádzať deti, ktoré budú mať na sebe tričká so sloganom FANDIME SLUŠNOSTI a s týmto nápisom bude na ihrisku ležať banner. Videospot sa bude počas stretnutí vysielať aj na obrazovkách priamo na štadiónoch.

Značky