SFZ

SLOVNAFT CUP – Mužstvá z elitnej súťaže postúpili, veľké prekvapenie v Bytči

Štvrtok, 26.9.2024 07:40 | Posledná aktualizácia 26.9.2024 07:40
Slovnaft Cup_Slovan Bratislava_Beluša
Kapitáni pred zápasom FK Beluša – ŠK Slovan (1:6) – vľavo Vladimír Weiss ml., vpravo domáci Michal Hrenák.
zdroj: FK Beluša

BRATISLAVA  (SFZ) –  Až 1452 divákov bolo v utorok na zápase 3. kola Slovnaft Cupu FK Beluša – ŠK Slovan Bratislava (1:6). Domácich divákov musela nadchnúť už zostava Slovana, veď ten s výnimkou Takáča, Bajriča, Kucku, Maka a Barseghjana priniesol do Beluše to najlepšie. V prvom polčase domáci veľkému favoritovi odolávali, až v 44. minúte sa presadil Marko Tolič. V druhom polčase už úradoval šampión a aktuálny účastník ligovej fázy Ligy majstrov.

Dal päť gólov, pod ktoré sa podpísali Danylo Ignatenko, Idjessi Metsoko, Guram Kašia, Artur Gajdoš a Sharani Zuberu. Domácich zas potešil čestný úspech, v 89. minúte ho dal Denis Knižka. „Vedeli sme, že to bude ťažké. Kým sme mali sily a vládali sme, tak sa chalani držali. Odohrali sme dobrý zápas, nemáme sa za čo hanbiť. Gratulujeme Slovanu k postupu, držíme im palce v Lige majstrov i v lige,“ povedal tréner FK Beluša Dušan Kramlík

Artur Gajdoš dosiahol prvý gól v drese Slovana. Stalo sa tak po tom, čo si naviedol loptu a prekonal domáceho brankára utešenou strelou. „Keď mám pravdu povedať, tak som zavrel oči a vystrelil. Som rád, že to tam padlo,“ povedal v rozhovore pre klubový web Artur Gajdoš. Prvý gól vždy poteší.  „Dodáva mi to silu a motiváciu do ďalšej práce. Chcem, aby gólov pribúdalo a bolo ich čo najviac.“ Ocenil domácu Belušu. „Pre nich je to zápas roka. Všetci idú na 110 percent. Tak to bolo aj v prvom polčase. V druhom sme zmenili prístup, dali sme góly a splnili si povinnosť,“ dodal Artur Gajdoš. V utorok z 3. kola Slovnaft Cupu ľahko postúpil i ďalší favorit, Žilina sa predviedla v Námestove spoľahlivým výkonom a vyhrala 5:0. Nezaváhal ani ašpirant na návrat do najvyššej súťaže Tatran Prešov, ktorý vyhral v Košiciach nad Sláviou TU (3:0).

V stredu pred zápasom v Stropkove uviedli do siene slávy tamojšieho klubu Jozefa Kožleja. Odchovanec stropkovského futbalu vo všetkých ligových súťažiach na najvyššej úrovni, v ktorých pôsobil, dokázal nastrieľať 176 gólov. Spätý je nielen so Stropkovom, ale i s košickým futbalom, takže jeho pocta i slávnostný výkop pred zápasom neboli náhodné. Na trávniku pred 1673 divákmi kraľovali hráči Košíc, po hetriku Karla Miljaniča a úvodnom góle Szilárda Bokroša vyhrali 4:1. Za domáceho treťoligistu znižoval na 1:2 po polhodine hry Erik Hurný. „Ešte sa mi nestalo, aby som išiel do zápasu bez ostrého tréningu. Podstatné však je, že sme splnili postupový cieľ,“ povedal tréner Roman Skuhravý, ktorý sa stal novým trénerom FC Košice a v Stropkove zažil súťažný debut na jeho lavičke.

Pekná návšteva bola vo Veľkých Ludinciach, kde treťoligový TJ Družstevník privítal FC DAC 1904 Dunajská Streda. Hostia pred 2000 divákmi vyhrali 3:0, keď dal góly dal Matej Trusa a tretím uzavrel skóre Ákos Szendrei

Štvrtoligový AFC Nové Mesto nad Váhom si zmeral sily s Trenčínom, po góloch Luku Zoriča a Chinonsa Emeku prehral 0:2. Hráči ŠK Badín pred 751 divákmi potrápili Banskú Bystricu, prehrali s ňou 1:3. Namále mala Skalica, ktorá sa predstavila v Malackách. Tamojší FC Žolík sa dokázal vypnúť k výkonu a hoci prehrával 0:2, gólmi Jozefa Hermanna a Lucasa Carvalha vyrovnal na 2:2. V jedenástkach už boli úspešnejší Skaličania, vyhrali 3:1.

Veľké prekvapenie sa zrodilo v Bytči, ktorá dokázala vyradiť popredného druholigistu Tatran Liptovský Mikuláš (2:1). Prvý gól štvrtoligového MFK Bytča dal v 21. minúte Jakub Hrtánek, druhý Daniel Hundák v 52. minúte. Liptáci sa presadili až v 90. minúte, keď presne mieril Giuliano Antonio Marek, ale to už bolo neskoro. Bytča predtým vyradila treťoligový Poprad, takže vyradila už druhé papierovo o dosť silnejšie mužstvo.

Divoká prestrelka bola v Myjave, kde domáci Spartak proti druholigistovi z Malženíc vyhrával po 1. polčase už 4:0. Potom začali zaberať Malženice, zo 4:0 bolo zrazu 4:3. V 88. minúte sa presadil domáci Dávid Copko a zažehnal drámu, ktorú mohli priniesť záverečné minúty.