logo
Reprezentácia

SR A – Slováci odleteli do Škótska bez ďalších dvoch pozitívne testovaných členov tímu

BRATISLAVA (SFZ) – Podľa protokolu UEFA Return to play absolvovali slovenskí reprezentanti pred odletom na zápas Ligy národov do Škótska ďalšie testovanie na COVID-19. Po Milanovi Škriniarovi boli pozitívni ďalší dvaja členovia tímu, ktorí okamžite išli do izolácie.

Výsledok testovania na prítomnosť koronavírusu bol pozitívny v prípade ďalšieho slovenského reprezentanta Jaroslava Mihalíka a člena realizačného tímu. Vzhľadom na túto skutočnosť uplatnil realizačný tím reprezentačného mužstva a vedenie Slovenského futbalového zväzu ďalší postup podľa protokolu UEFA Return to play.

Hráč aj člen realizačného tímu po absolvovaní testu opustili hotel a sú v individuálnej izolácii. Mimo hotela je v izolácii aj Milan Škriniar. Ani jeden z nich nemá žiadne príznaky, cíti sa dobre a v najbližších dňoch absolvuje ďalší test.

Mužstvo odletelo podľa protokolu UEFA Return to play do Škótska, keďže všetci ostatní členovia realizačného tímu i hráči boli negatívni. V nedeľu 11. októbra o 20.45 nastúpia v Glasgowe na zápas Ligy národov proti domácemu tímu. Všetci členovia tímu dodržiavajú hygienické opatrenia tak, ako sú nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR, ale aj škótskou stranou a UEFA.

Značky