SFZ

III. liga ZÁPAD - Veľké Ludince dominovali napriek dvom nepremeneným penaltám, navrátilec Lörincz hrdinom

Pondelok, 5.8.2024 10:49 | Posledná aktualizácia 5.8.2024 10:54
Patrik Lörincz.JPG
Patrik Lörincz z FK Rača po víťaznom góle v 1.kole.
autor: FK Rača

BRATISLAVA (SFZ) – Šestnásť mužstiev západnej časti tretej najvyššej futbalovej ligy vstúpilo počas prvého augustového víkendu do nového súťažného kolotoča. Na svoju premiéru v sezóne 2024/25 si ešte musia počkať hráči Podkoníc, na ktorých vyšlo v úvodnom kole voľno. Už najbližšiu nedeľu však doma vyzvú Galantu.

Hlavnou postavou zápasu v Beluši bol Michal Hrenák. Domáci líder najskôr v 29. minúte ukázal pri nakopávanej lopte výbornú rýchlosť, keď sa už-už rútil sám na brankára, no ručnú brzdu zatiahol Dominik Fótyik. Hlavný arbiter nekompromisne vytiahol červenú kartu a Nové Zámky poslal do oslabenia. Hostia presile súpera statočne odolávali, ale kráko pred naplnením riadnej hracej doby predsa len inkasovali. Striedajúci Peter Bryndziar našiel centrom z ľavej strany hlavu Roberta Štefánka, ktorého zakončenie ešte v sieti neskončilo, avšak spomínaný nositeľ kapitánskej pásky sa už z dorážky nemýlil.

Veľké Ludince vkročili do nového ročníka správnou nohou. Hoci proti Bánovej odchádzali tímy do kabín za vyrovnaného stavu, druhý polčas už bol jasnou záležitosťou domácich. Tribúny potešili presným zásahom celkovo štyrikrát, pričom toto číslo mohlo byť ešte vyššie. Družstevník mal k dispozícii dva pokutové kopy, ale ani jeden z nich nebol úspešne premenený. Celok pod taktovkou Kristiána Maťka to však veľmi mrzieť nemusí.

Lehota pod Vtáčnikom sa v hlavnom meste republiky dostala do vedenia bleskovým spôsobom. Zaváhanie v defenzíve bratislavského tímu využil už v tretej minúte Viktor Tatar. Inkasovaný gól akoby Raču nakopol a od tohto momentu mala opraty duelu vo svojich rukách. Pred koncom prvého dejstva ešte vyrovnal Patrik Bartoš a rozhodujúce slovo si vzal Patrik Lörincz. Žolík z lavičky pri návrate do známeho prostredia zaistil Bratislavčanom tri body.

Nováčik z metropoly cestoval na úvod do Galanty. Tretie mužstvo uplynulého ročníka rolu papierového favorita potvrdilo. Oba góly padli počas druhej časti hry a prsty v nich mal Kingsley Kemakolam Iheme. Nigérijčan bol najskôr v šestnástke nedovolene zastavený. Nariadenú penaltu premenil Máté Vass. Ofenzívne ladený Afričan potom sám uzatváral finálny rezultát.

V Banskej Bystrici spečatila výsledok zápasu štandardná situácia. Martinský kapitán Tibor Ďungel ostal zabudnutý na zadnej žrdi, hlavou priťukol Matejovi Ondrušovi, ktorého pokus síce ešte Adrián Slančík zastavil, ale následná strela Christiána Chovanca už putovala za jeho chrbát.

Pre myjavskú letnú akvizíciu menom Erik Minaroviech mal súboj v Častkovciach špecifickú príchuť. Ku kopaničiarom sa pridal iba nedávno ako kmeňový hráč mužstva, na ktorého trávniku nastúpil v prvom kole. Bývalých spoluhráčov navyše pozdravil presným zásahom. Hneď dvakrát sa k nemu pridal Dávid Copko, takže Spartak bol stopercentný.

Vo vzájomných zápasoch medzi Malackami a Sereďou sa v minulej sezóne radovali z triumfu hráči prvého menovaného klubu. V oboch prípadoch po výsledku 1:0. Žolík však víťaznú šnúru nenatiahol. Po ukážkovo zvládnutom protiútoku poslal hostí do vedenia Aleksandar Gajinov. Celok pod vedením hlavného trénera Mariána Tótha musel manko doťahovať, čo dokázal už po zhruba desiatich minútach. Pri rohovom kope vyskočil najvyššie Martin Ambra

O najkrajší gól prvého kola tretej najvyššej futbalovej súťaže sa postaral Tomáš Ševčík. Krásno nad Kysucou posielal do vedenia ukážkovou exekúciou priameho kopu, keď nedal ochrancovi troch žrdí konkurenta žiadnu šancu. Cennému bodovému úlovku priblížil nováčika ešte výraznejšie Branislav Macura. Náskok sa však Tatranu proti Šali udržať nepodarilo. Pred odchodom do kabín stihol skorigovať Matúš Kochan a remízový stav zariadila v 59. minúte kolumbijská posila Carlos Alberto Palacios Romaňa