logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

Výber ZsFZ víťazom Turnaja regionálnych výberov U14

Štvrtok, 21.9.2017 09:00 | Posledná aktualizácia 13.8.2020 13:04

SENEC (SFZ/JURČIŠINOVÁ, ZEMAN) - Víťazom Turnaja regionálnych výberov do 14 rokov sa stal tím ZsFZ pod vedením trénerskej dvojice Michal Kijačik - Peter Gunda.

SENEC (SFZ/JURČIŠINOVÁ, ZEMAN) - Víťazom Turnaja regionálnych výberov do 14 rokov sa stal tím ZsFZ pod vedením trénerskej dvojice Michal Kijačik - Peter Gunda.

Od pondelka do stredy sa v dňoch 18.-20. septembra sa na ihrisku NTC v Senci uskutočnil Turnaj regionálnych výberov do 14 rokov za účasti tímov BFZ, ZsFZ, SsFZ a VsFZ. 

Viac o turnaji hovorí koordinátor grassroots SFZ Vladimír Lupták. „Podľa propozícií každý z nominovaných hráčov odohral počas turnaja minimálne šesťdesiat minút a minimálne raz nastúpil v základnej zostave. Na turnaji sa predstavili hráči na základe nominácií do regionálnych výberov. Tie sú tvorené na základe dvojročného cyklu regionálnymi trénermi mládeže vo svojich regiónoch. Tí sledujú a moniturujú ich výkonnosť v priebehu dvoch rokov.“

Hráči narodení v roku 2004 reprezentovali svoje regióny a zároveň bola v hre prvá nominácia do reprezentačného výberu Slovenska. „Osemnásť najlepších hráčov do poľa a dvaja brankári si vyslúžia pozvánku do reprezentačného výberu SR hráčov do 14 rokov, ktorý v dňoch 28. a 30. septembra odohrá prípravný dvojzápas v Poľsku proti rovesníkom z hostiteľskej krajiny,“ doplnil Vladimír Lupták.

Počas troch dní zavítalo do hľadiska niekoľko renomovaných osobností slovenského futbalu aby sledovali horúcich adeptov na mládežnícky reprezentačný dres v najbližšom období. Nechýbal medzi nimi ani hlavný koordinátor SFZ a tréner reprezentačných výberov do 16 a 17 rokov Samuel Slovák. „Teší ma, že stále sa nám rodia šikovní chlapci a futbalové talenty. Každoročne to dokazujú na týchto turnajoch regionálnych výberov. Myslím si, že každý rok sa úroveň postupne zvyšuje, verím, že nám dorastá ďalšia generácia úspešných mládežníckych reprezentantov, ktorí budú neskôr reprezentovať Slovensko v seniorskej kategórii tak dobre, ako súčasná repre.“

Na ihrisku sa odohralo šesť stretnutí, v ktorých si prvenstvo so šiestimi bodmi vybojoval tím ZsFZ pod vedením trénerskej dvojice Michal Kijačik – Peter Gunda. Po prvom hracom dni, kedy podľahol výberu VsFZ 0:4 sa v ďalších dňoch obdivuhodne výkonnostne zdvihol a po dvoch výhrach zaslúžene triumfoval v celkovom poradí. „Musím oceniť morálku môjho tímu, čo je pri chlapcoch vo veku od trinásť do štrnásť rokov obdivuhodné. Dokázali sa po nevydarenom začiatku otriasť a ukázali, že na ihrisku to s loptou vedia,“ pochválil svojich zverencov tréner Michal Kijačik.

K celkovej úrovni turnaja dodal: „Turnaj ja špecifický v tom, že chlapci sú v tomto veku na veľkom ihrisku iba prvé tri mesiace svojej mladej kariéry a tak sa na veľkom priestore často iba hľadajú. Napriek vysokým víťazstvám v druhom a treťom zápase, na ihrisku herné rozdiely až tak markantné neboli. Vzhľadom k skúsenostiam mladých hráčov treba akceptovať, že technika, či prihrávkové reťazce nie sú ešte na potrebnej úrovni. Napriek tomu moje mužstvo ukázalo priamočiarosť, východniari sa blysli prepracovanou defenzívou, vo výbere BFZ bolo niekoľko technicky dobre vybavených hráčov.“

Kým počas prvého hracieho dňa sa hralo v príjemnom slnečnom počasí, v ďalších dvoch dňoch sa hráči museli popasovať aj s dažďom a náročnými podmienkami. „Dážď nebol prekážkou, no vietor už áno. Oceňujem rozhodnutie organizátorov hrať na umelej tráve, čo úrovni turnajových zápasov výrazne pomohlo. Počasie aspoň nútilo hráčov viac sa pohybovať,“ dodal na záver s úsmevom kouč víťazného tímu Michal Kijačik.

VÝSLEDKOVÁ ČASŤ

18.9.2017
ZsFZ – VsFZ 0:4 (0:2)
Góly: 8. 10. Goleňa, 36. M. Sovič, 60. Mika
SsFZ – BFZ 0:5 (0:3)
Góly: Sauer 3, S. Nagy, Kachnič


18.9.2017
SsFZ – ZsFZ 0:3 (0:0)
Góly: 33. Kmeťo, 39. Hegyi, 44. Fatona

BFZ – VsFZ 1:1 (1:0)
Góly: 15. S. Nagy – 3. Karafa

20.9.2017
VsFZ – SsFZ 1:2 (0:0)

Góly: 54. Goleňa – 38., 55. Bistiak
ZsFZ – BFZ 5:1 (3:0)
Góly: 18., 26. P. Ďurica, 28. Mišovič, 51. Záhumenský, 59. Riznič - 35. Horniak

PORADIE:

1. ZsFZ
2. VsFZ

3. BFZ
4. SsFZ

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:

Najlepší brankár: Hrdina Adam - ZsFZ
Najlepší defenzívny hráč: Karafa Richard -VsFZ
Najlepší ofenzívny hráč: Sauer Mário - BFZ
Najlepší strelec: Sauer Mário – BFZ (4 góly)

VÝBER ZsFZ

BRANKÁRI:
Adam Hrdina (FC Nitra), Lukáš Domaniský (ViOn Zlaté Moravce)

HRÁČI:
Filip Baláž, Martin Repa, Samuel Kucharik, Maroš Žitný (všetci FC Spartak Trnava), Samuel Bagin, Dávid Ovšonka, Ján Veselý, Tomáš Horniak, Tadeáš Vajling (všetci AS Trenčín), Marek Čaniga, Gabriel Demian, Oliver Olvecký, Nikolas Kereszteszi (všetci FC Nitra), Fabián Fatona, Dávid Kmeťo, Kristian Korpič (obaja DAC Dun. Streda), Michal Ladislav (FK Senica), Norbert Hegyi (Lokomotíva Trnava)

TRÉNERI:
Michal Kijačik, Peter Gunda

VÝBER VsFZ

BRANKÁRI:
Maximilián Repko (FC Barca), Dávid Smorada (FK Spišská Nová Ves)

HRÁČI:
Matúš Šimko, Richard Karafa, Dušan Goleňa, Samuel Segeďa (všetci FK Barca), Filip Novák (FK Poprad), Filip Bodnár, Daniel Suvák (obaja Tesla Stropkov), Nicoals Kurej, Šimon Kukulský (obaja Partizán Bardejov), Jaroslav Prokop (MFK Snina), Adam Elizeuš, Jaroslav Holp, Marek Vasiľ, Tobias Bujňáček (všetci Zemplín Michalovce), Lukáš Prokop (Juventus Košice), Miroslav Sovič, Matej Adamkovič (obaja Vyšné Opátske), Peter Mika (FK Spišská Nová Ves)

TRÉNERI:
Martin Melník, Marek Prochádzka

VÝBER BFZ

BRANKÁRI:
Tibor Marics (Slovan Bratislava), Alan Kubaský (Domino Bratislava)

HRÁČI:
Boris Súkenník, Tomáš Kachnič, Kristián Paulech, Peter Juritka, Martin Mišovič, Mário Sauer, Matej Riznič, Sebastián Nagy, Dionýz Alex (všetci Slovan Bratislava), Matúš Kollár (Iskra Petržalka), Viliam Dovalovský, Michal Polčák, Tibor Meszároš (všetci MŠK Senec), Aadam Fraňo, Samuel Záhumenský (obaja Karlova Ves), Patrik Ďurica (Žolík Malacky), Adam Lenharčík, Samuel Srpoň (obaja FC Petržalka)

TRÉNERI:
Michal Švihorík, Atilla Illés

VÝBER SsFZ

BRANKÁRI:
Branislav Sokol (Dukla Banská Bystrica), Oleg Balco (MŠK Rimavská Sobota)

HRÁČI:
Viktor Úradník, Samuel Svetlík, Dárius Rusko (Dukla Banská Bystrica), Dávid Vorčák, Sebastián Mlynár, Tomáš Jaššo, Marek Jargaš, Matej Bistiak, Samuel Javorček, Vincent Chyla, Leonardo Bortoli, Richard Pečarka (všetci MŠK Žilina), Matúš Matej, Michal Záhradník, Pavol Nemček, Matej Figa (MFK Ružomberok), Dominik Dupej (JUPIE Podlavice)

TRÉNERI:
Jaroslav Bačík, Patrik Muller

Značky