Futbalistky počas prípravy na Nórsko v úlohe herečiek - režisér Pakusza s cieľom hrať otvorený futbal. | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

Futbalistky počas prípravy na Nórsko v úlohe herečiek - režisér Pakusza s cieľom hrať otvorený futbal.

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Tím trénera Pakuszu vstúpi v utorok 19. septembra do kvalifikácie MS 2019 duelom v nórskom Sarpsborgu, na zápas proti domácemu Nórsku sa od pondelka pripravuje na zraze v Senci. V rámci kempu sa tréner a hráčky úspešne zhostili aj nefutbalových povinností v rámci marketingovej kampane UEFA s názvom „Together We Play Strong!“

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Tím trénera Pakuszu vstúpi v utorok 19. septembra do kvalifikácie MS 2019 duelom v nórskom Sarpsborgu, na zápas proti domácemu Nórsku sa od pondelka pripravuje na zraze v Senci. V rámci kempu sa tréner a hráčky úspešne zhostili aj nefutbalových povinností v rámci marketingovej kampane UEFA s názvom „Together We Play Strong!“

Nórsko, Holandsko, Írsko a Severné Írsko. To sú súperi našej ženskej reprezentácie v kvalifikácii o postup na svetový šampionát, ktorého hostiteľom bude od 7. júna do 7. júla 2019 Francúzsko. Slovensko bolo vyžrebované zo 4. koša, viac o zložení 3. kvalifikačnej skupiny hovorí kouč slovenskej reprezentácie Zsolt Pakusza. „Zloženie je náročné, ale nič iné sme ani neočakávali. Tímy zo štvrtého koša čakajú minimálne tri tímy s vyšším rankingom a tak sú ďalšie úvahy bezpredmetné. My sa chceme koncentrovať na seba. Na náš rast, progres a pokúsime sa papierovým favoritom čo najviac priblížiť a vyrovnať. Samozrejme, pokúsime sa aj v takýchto zápasoch súperky zdolať a zabojovať o čo najlepší výsledok,“ povedal Zsolt Pakusza.

Úvodný duel je na programe už v utorok 19. septembra na horúcej pôde v Nórsku. „V rámci prípravy na tento zápas sme chceli odohrať minimálne jeden prípravný duel, no nepodarilo sa sa nám nájsť vhodného súpera a tak sme zvolili model prípravy v domácom prostredí. Aj preto sme nominovali do Senca dvadsaťdva hráčok do poľa a dve brankárky, disponujeme tak dvomi kompletnými jedenástkami. V Nórsku môžeme napísať na súpisku iba osemnásť mien a neradi by sme posielali niektorú hráčku z kádra na tribúnu. Aj preto príde pred odletom k zúženiu kádra na konečných osemnásť, ozrejmil počty pred duelom v Sarpsborgu kouč Pakusza.

Myslím si, že obe strany majú svoje problémy ohľadom kádra. Do kvalifikácie vstúpime bez dlhodobo zranenej Feckovej, Zdechovanovej, pred zrazom sa nám zranila Briššová a zatiaľ iba individuálne trénuje uzdravujúca sa Ondrušová. Pre nás sú to pred stretnutím proti mimoriadne silnému súperovi limitujúce okolnosti. Športovo treba priznať, že favorit zápasu je jasný, my sa pokúsime nielen narúšať akcie domácich hráčok, ale hrať otvorený futbal a zabojovať o dobrý výsledok.“

V rámci marketingovej kampane UEFA s názvom „Together We Play Strong“ čakali včera na dievčatá a trénera Pakuszu netradičné povinnosti za asistencie kamier. A tak sa návštevníkom Seneckých jazier naskytol netradičný pohľad na naháňanie lopty a herecké výkony našich dievčat priamo na ceste pred hotelom Dolphin. Natočiť dobrý záber na prvýkrát je veľkým sústom aj pre profíkov a tak sa logicky diskutovalo, opravovalo, vylepšovalo a najmä - smialo. Pointa bola jasná. Tréner vystupuje z auta, na prekvapenie sa k nemu dokotúľa lopta a kým ju spracuje, preženie sa okolo neho niekoľko futbalistiek priamo na ulici. Loptu „akože prihrávka“ posúvala mimo záberov kamier rukou Ondrušová. „Ak to treba pripomenúť, som ľavák,“ komentoval po prvom nevydarenom pokuse tréner Pakusza po tom, čo mu lopta pristála – priamo na pravačke. Keď už bolo všetko dohodnuté, pripravené, nachystané, klapka spustená – do záberu nacúvalo auto spoločnosti na rozvoz pizze a o salvu smiechu bolo opäť postarané. Ďalší pokus už bol posunom vpred. Tréner loptu spracoval a keď nasadil gestá a mimiku ostrieľaného herca, zdalo sa byť všetko jasné. Proti bol kameraman. Niečo tu ešte nesedelo. Režisérskej taktovky sa ujal sám kouč Pakusza.

Tu treba urobiť toto, vy urobte tamto, toto vôbec netreba a tu by sme mohli pridať niečo navyše,“ dirigoval svoje hráčky a kameramana ako počas zápasu pred štandardkou a to už autor scenáru a šéf produkcie Janko Gerzanič demonštratívne hodil svoje režisérske poznámky na zem na znak rezignácie. Prezradíme, že v nasledujúcom pokuse sa podarilo všetko, len Majka Korenčiová jednoducho nevybehla spolu s ostatnými, no videklip sa natočiť podarilo. Nakoniec, už čoskoro sa o tom budete môcť presvedčiť.

My sme vnímali tieto aktivity ako službu v duchu propagácie ženského futbalu. Baby si natáčanie klipov užili, všetci sme mali záujem spolupracovať, myslím si, že dievčatám na podobných aktivitách záleží a vážia si ich a ak to má pomôcť priblížiť ženský futbal fanúšikom, tak sa k tomu veľmi rád pridám i ja,“ komentoval angažovanosť všetkých zúčastnených na produkcii tréner Pakusza.

Dobrá nálada sa presunula na pravé poludnie aj na ihrisko NTC v Senci, kde po tréningovej jednotke absolvovali dievčatá pod dohľadom kamier mini-turnaje v streľbe na brvno a v súťaži na presnosť streľby. Verme, že dobrá nápada z natáčania videomateriálov v rámci kampane „Together We Play Strong“ a presnú mušku si prenesú aj do duelu s Nórskom. Úvodný zápas kvalifikácie je na programe už v utorok 19. septembra o 17:55, výprava sa presúva do Sarpsborgu letecky zajtra (sobota 16. septembra) linkou z Viedne do Osla.

Značky