SFZ

MONACObet liga - Koniec série Petržalky prišiel v šlágri kola

Pondelok, 18.3.2024 07:02 | Posledná aktualizácia 18.3.2024 08:37
MONACObet liga-Považská Bystrica-Petržalka-20.kolo 2.JPG
Snímka zo zápasu 20. kola MONACObet ligy MŠK Považská Bystrica - FC Petržalka (16.3.2024).
zdroj: FB MŠK Považská Bystrica

BRATISLAVA (SFZ) Na čele tabuľky už len dvojbodový náskok Komárna. Niekoľko prekvapení – postarali sa o ne Malženice či Trebišov. V šlágri kola ukončenie série Petržalky. Hetrik Richarda Bartoša z Liptovského Mikuláša. Dvadsiate kolo MONACObet ligy rozhodne nudné nebolo.

Dvanástu prehru v rade utrpeli futbalisti Spišskej Novej Vsi. Na trávniku rezervy či dvadsaťjednotky Slovana prehrali v piatok 0:3. Platí, že Spišiaci naposledy bodovali 16. septembra 2023, keď remizovali v Považskej Bystrici (1:1).

Bezgólovou remízou sa skončil piatkový duel medzi Myjavou a Humenným. Východniari tak po dvoch jarných víťazstvách tretie v rade nedosiahli, ale bod z horúcej myjavskej pôdy sa ráta. Aj preto, že v predchádzajúcich troch zápasoch s Myjavou Humenné prehralo.

Neporaziteľnosť Petržalky sa skončila po 196 dňoch a trinástich ligových zápasoch v šlágri 20. kola MONACObet ligy. V Považskej Bystrici uspeli domáci, zvíťazili 2:1 a preskočili svojho súpera na 3. mieste tabuľky. Prvý gól dal v 8. minúte z jedenástky Slávik (11. gól v tomto ročníku), druhý hlavičkou v 16. minúte skúsený Sloboda. V rušnom zápase hostia korigovali až jedenásť minút pred koncom po hlavičke bosnianskeho útočníka Harbu. Považská Bystrica potvrdila, že sa jej proti Petržalke darí, na jeseň ju zdolala na jej trávniku 1:0. „Súper nás ničím neprekvapil, vedeli sme, akým spôsobom hrá. Dvakrát sme pochybili, čo domáci využili na dva góly. Sme v zápasoch futbalovejší, vytvárame si viac šancí, no nevieme ich premeniť,“ povedal pre JOJ Šport tréner Petržalky Michal Kuruc.

Séria Petržalky sa začala 10. septembra víťazstvom nad Trebišovom (2:0) v zápase 7. kola. Petržalka počas tohto obdobia vyhrala deväť zápasov, v štyroch remizovala, dosiahla skóre 27:12. Momentálne ťahá inú minisériu. Na jar ešte nevyhrala, v úvodných dvoch kolách dosiahla remízy.

Veľké prekvapenie sa v sobotu zrodilo v Šali, kde hrá svoje domáce zápasy Komárno. To po prehre v 19. kole v Ličartovciach s Tatranom Prešov (0:2) potrebovalo proti Malženiciam trojbodový zápis, ale nepodarilo sa mu to. Malženice síce na jar nestrelili ani gól, ale po remíze 0:0 už táto štatistika nemá takú horkú chuť.

V súboji tabuľkových susedov privítal Liptovský Mikuláš na umelom trávniku v Žiline hráčov FK Pohronie. Zápas sa skončil jasným víťazstvom Liptákov, súperovi dali päť gólov. Pod Dubňom sa im na jar darí, v dvoch zápasoch nastrieľali desať gólov. Richard Bartoš dosiahol proti Pohroniu hetrik, v posledných dvoch stretnutiach pod Dubňom dal päť gólov.

Púchov bol v súboji s Trebišovom v domácom prostredí favoritom, ale túto rolu nenaplnil. Hoci vyhrával už v 3. minúte po góle Obšivana, ešte do prestávky prišlo k obratu po góloch Matúša a Bajtoša.

Zaváhanie Komárna chcel v nedeľu využiť Prešov. Aj sa mu to podarilo, keď vyhral v Žiline nad B-mužstvom MŠK. Prehrával pritom po góle Prokopa z pokutového kopu v 10. minúte. Obratu sa dočkal v poslednej dvadsaťminútovke. Najprv vyrovnal z pokutového kopu kapitán Dolný (takisto 11. gól v sezóne), víťazný gól dal v 82. minúte Šimko. „Teší ma víťazstvo, nasadenie z druhého polčasu, kvalita a tiež otočenie výsledku. Ale takto nesmieme pokračovať, pretože v prvom polčase to nebol dobrý výkon," povedal v priamom prenose JOJ Šport tréner Prešova Marek Petruš.

Prešov vstupoval do jarnej časti MONACObet ligy so sedembodovou stratou na Komárno, po skvelom nástupe je už len dvojbodová. Na jar je stopercentný, vyhral všetky tri zápasy. S víťazstvami nad Liptovským Mikulášom a Spišskou Novou Vsou v závere jesene ťahá už päťzápasovú viťaznú sériu.

Šarišanov môže trochu mrzieť ukončenie série bez inkasovaného gólu v podaní brankára Maksyma Kučynského, ktorý ju v predchádzajúcom kole natiahol na šesť zápasov a 567 minút. Siedmy zápas bez gólu vo svojej sieti už Ukrajinec nevychytal, jeho séria skončila na 577 minútach. Len osem minút mu pritom chýbalo k tomu, aby vyrovnal 585 minút bez gólu v podaní Jozefa Hanáka (Podbrezová) zo sezóny 2013/ 2014. Dodajme, že Matúš Ružinský (Sereď) si v ročníku 2017/ 2018 v druhej najvyššej súťaži udržal čisté konto až 936 minút.

Na jeseň prehral Šamorín v Dolnom Kubíne 0:4, v nedeľu súperovi z Oravy vrátil prehru úplne rovnakým výsledkom. Nepríjemným momentom zápasu bolo zranenie domáceho útočníka Zorana Záhradníka. Ten utrpel úder do hlavy, už cez zápas smeroval do nemocnice. Našťastie, vyšetrenie neukázalo nič vážne. Záhradníka po prestávke nahradil Krivokapič, ktorý dal dva góly v priebehu troch minút.