PREZIDENTSKÝ POHÁR – V úvodnom kole 68 gólov, poznáme už aj dvojice 2. kola

Utorok, 2.8.2022 06:19 | Posledná aktualizácia 2.8.2022 09:40
Hráči Hrabušíc postúpili do 2. kola Prezidentského pohára.
autor: TJ Štart Hrabušice, zdroj: Facebook TJ Štart Hrabušice

BRATISLAVA (SFZ) – Prezidentský pohár 2022/23 píše svoje prvé riadky. Z 1. kola poznáme už 14 postupujúcich, zvyšné dve stretnutia sú na programe 10. augusta a žreb určil už aj dvojice 2. kola.

V úvodnom kole padlo doposiaľ 68 gólov. Najväčšie hody boli v Hrabušiciach, ktoré hostili susedný Spišský Štvrtok. V tomto dueli videlo 420 fanúšikov deväť presných zásahov, domáci postúpili po víťazstve 6:3. Najviac gólov strelil kapitán Peter Kukura, ktorý dvíhal ruky nad hlavu v 36., 45., 53. a 82. minúte.

Toto stretnutie má aj ďalšie prvenstvo v štatistikách, na tribúny si našlo cestu doteraz najviac divákov z ponúknutej porcie duelov 1. kola druhého ročníka Prezidentského pohára. Spolu videlo 14 meraní síl 2161 divákov.

V štyroch prípadoch rozhodoval o postupe jedenástkový rozstrel. Najnapínavejší bol v dueli 1. FC Černík – ŠK Sokol Starý Tekov. Zápas sa po 90 minútach skončil nerozhodne 3:3 a postup oslavovali domáci po penaltovej dráme, ktorú vyhrali 6:5.

Na ihrisku sa hralo pomerne čisto, rozhodcovia ukázali iba raz priamo červenú kartu. V stretnutí ŠK Kuzmice – FK FC Valaliky ju videl Samuel Majoros. Štyri razy poslali arbitri hráča pod sprchy po druhej žltej karte.

Prvé kolo uzavrú súboje FC Slovan Modra – TJ Tatran Jablonica a FK Danubia Veľký Biel – ŠK Veľké Úľany, ktoré sú na programe 10. augusta.

Žreb už aj určil dvojice 2. kola, oficiálny hrací deň je 31. august.