SFZ účastníkom seminára UEFA GROW v Prahe


zdroj: SFZ

PRAHA (SFZ) – Zástupcovia jedenástich členských krajín UEFA sa stretli v Prahe na dvojdňovom seminári UEFA (23.-24.1.) zameranom na marketing a rozvoj ženského futbalu. Slovenský futbalový zväz reprezentoval manažér strategického plánu rozvoja futbalu Peter Melek a koordinátor rozvoja ženského futbalu Miriama Matulová.

Slovensko, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Chorvátsko, Maďarsko, Kosovo, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Srbsko, Slovinsko a hostiteľ Česko, boli účastníkmi tradičného UEFA GROW Regional Worshopu, ktorého ústrednou témou je marketing a rozvoj ženského futbalu.

V úvode seminára privítal účastníkov Ukrajinec Oleksandr Kučerjavij, manažér rozvoja národných asociácií UEFA. Hlavnou témou mentorky UEFA Sissel Gynnild Hartleyovej bol strategický plán národných asociácií s cieľom zvyšovať návštevnosť na zápasoch ženských reprezentačných výberov a na zápasoch ligových súťažiach v jednotlivých krajín. Mark Bradley, mentor UEFA, nadviazal na predošlú tému popoludňajšou prednáškou o servise pre fanúšikov počas zápasového dňa a o tom, aké sú možnosti ako zatraktívniť zápasy ženského futbalu a položiť si kľúčové otázky, čo fanúšik od zápasov očakáva. V závere dňa odprezentovali zástupcovia Futbalovej asociácie Českej republiky úspešný projekt s názvom „Holky taky“, ktorý zvýšil záujem českej futbalovej verejnosti na sociálnych sieťach a pútavý brend oslovil aj mladšiu generáciu fanúšikov ženského futbalu v susednej krajine.

Zástupcovia UEFA predostreli víziu (VISION 2024) rozvoja ženského futbalu v národných asociáciách a počas druhého dňa odprezentovali zástupcovia jednotlivých krajín štruktúru svojich ligových súťaží a stratégie rozvoja ženského futbalu vo svojich krajinách.  

Slovensko zastupoval  manažér strategického plánu rozvoja futbalu Peter Melek. „Som vďačný za možnosť zoznámiť sa s fungovaním ženského futbalu v iných asociáciách a workshop bol prínosný aj z pohľadu poznatkov a odporúčaní zo strany UEFA. Teší ma, že aj tento workshop potvrdil, že Slovenský futbalový zväz v otázke rozvoja nezaostáva za ostatnými krajinami, samozrejme, načerpali sme aj ďalšie inšpiratívne impulzy, ktoré by nám mohli v budúcnosti pomôcť napredovať.“ O svoje dojmy sa podelila aj Miriama Matulová, koordinátor rozvoja ženského futbalu SFZ. „Regionálny workshop ukázal, že okolité krajiny riešia v súvislosti so ženským futbalom približne rovnaké otázky, akými sa zaoberáme my. Hovorím najmä o hľadaní cesty, ako odprezentovať ženský futbal, ako pritiahnuť fanúšikov na futbalové štadióny a čo urobiť pre to, aby fanúšik dostal na štadióne všetko to, čo od návštevy futbalového zápasu očakáva,“ zhodnotila dvojdňové podujatie v Prahe Miriama Matulová.

Značky