logo
SFZ

SLOVNAFT CUP - Aké sú ciele tímov v 5. kole?

Obhajca Slovenského pohára FC Spartak Trnava vyradil v 4. kole hráčov ŠKF Sereď, teraz ho čaká súboj s Michalovcami.
autor: Lukáš Grinaj, zdroj: fcspartaktrnava.com

BRATISLAVA (SFZ) – V utorok a v stredu sú na programe zápasy 5. kola, spolu aj s jednou dohrávkou 4. kola, 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. 

V utorok o 13.00 h majú výkop tri stretnutia. Fanúšikovia sa môžu tešiť na meranie síl tímov z najvyššej súťaže. MFK Skalica privíta MFK Ružomberok a duel odvysiela Futbalnet.TV. „Skaličania nám určite nič nedarujú z toho dôvodu, že dvakrát sme s nimi vyhrali (oba zápasy skončili 2:0 - pozn.). Ich tím sa skonsolidoval, teraz začína zbierať body, takže si musíme dať veľký pozor,“ vravel pre klubový web Ružomberčanov tréner Peter Struhár. Jeho zverenci si doposiaľ zmerali sily a postúpili cez Liptovskú Teplú 2:0, Makov 2:0 a Devínsku Novú Ves 3:0. Skaličania postupne vyradili Prievidzu 4:0, Veľký Meder 3:0, Lipany 1:0.
Tímy najvyššej súťaže a II. ligy boli do tohtosezónnej edície Slovnaft Cupu nasadené do 2. kola.

Na východe bude dnes priaznivcov lákať derby dvoch druholigistov FK Humenné – 1. FC Tatran Prešov. „Humenné je nepríjemný súper, v lige bojuje o záchranu, keď je tretí odspodu. Vydáme zo seba všetko, čo je v našich silách. Budeme bojovať do konca. Humenné vie, akým spôsobom hráme, bude to ťažký duel. Bude to o bojovnosti a srdiečku, kto viac zo seba dá,“ vyhlásil pre facebookový profil Tatrana Prešov Dragan Andrič. Ten so spoluhráčmi vystavil stopku Medzevu po výsledku 2:1, Kechnecu 3:2 a Podbrezovej 1:0.
Humenčania si poradili so Zubrohlavou 3:1, Švošovom 2:0 a prekvapivo vyradili Dunajskú Stredu 2:1.

Do dnešného programu spadá aj súboj KFC Komárno – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Zástupca II. ligy si v pohárovej ceste doposiaľ poradil s Trsticami 7:1, Veľkými Ludincami 6:1, Košicami 3:2.
Tím z najvyššej súťaže vystavil v tejto sezóne v Slovnaft Cupe stopku Dunajskej Lužnej po víťazstve 5:0, Inter Bratislava a Považskú Bystricu zdolal po jedenástkových rozstreloch (Inter 1:1 a 4:3 na 11 m, Považská Bystrica 2:2 a 8:7 a 11 m – pozn.).

Obhajca FC Spartak Trnava nastúpi na zápas tejto fázy Slovnaft Cupu dnes o 15.00 h a žreb mu prisúdil MFK Zemplín Michalovce. „Máme ligového súpera, čo je vždy náročné, ale budeme mať výhodu domáceho prostredia. Chceme sa v pohári dostať ďaleko, preto aj k tomuto zápasu pristúpime s maximálnym úsilím, aby sme figurovali v žrebe aj pre jarné kolá,“ povedal pre fcspartaktrnava.com tréner červeno-čiernych Michal Gašparík. Jeho zverenci v aktuálnom ročníku Slovnaft Cupu vyradili Boleráz (1:1 a 4:2 na 11 m), Trenčianske Stankovce (6:0) a Sereď (3:0). 
Michalovčania na ceste do 5. kola ešte neinkasovali a postupne prešli cez Krásnohorské Podhradie 1:0, Rožňavu 7:0 a Dubnicu nad Váhom 3:0.
„Chceme sa pobiť o postup do ďalšieho kola. Bude to ale veľmi ťažké, aj z hľadiska našej únavy. Len v nedeľu sme prišli zo Skalice a hneď sme v pondelok cestovali na západ Slovenska opäť. Ako hovorím, musíme sa s tým vysporiadať,“ uviedol pre Noviny Zemplína stopér Michaloviec Michal Jeřábek.

V stredu zabojujú o miestenku do jarného štvrťfinále, aj pred kamerami Futbalnet.TV, Šamorínčania proti Púchovu. Hráči z juhu Slovenska nevyhrali v lige už tri zápasy za sebou. „Čaká nás pohár, úplne iná súťaž, je to špeciálna motivácia. Niekde sa to musí zlomiť a veríme, že to príde práve v stredu,“ konštatoval pre stksamorin.sk kouč Michal Kuruc. Futbalisti ŠTK v doterajšej pohárovej ceste prešili cez Bánov 3:1, Nové Zámky 2:1 a nečakane si poradili aj so Žilinou 2:1. Púchovčania postupovali cez Tomášov 3:2, Galantu 6:0, Brezno 3:1.

Réžia Futbalnet.TV nebude zajtra chýbať aj na meraní síl Trenčanov s Myjavou. „Zápas musíme doma zvládnuť,“ vyhlásil pre klubový web brankár AS Trenčín Michal Kukučka. Trenčania sa do 5. kola prebojovali cez Hlohovec, ktorý vyradili rekordne 14:0, Belušu zdolali 4:0 a rovnaké víťazstvo zaznamenali nad Slavojom Trebišov. Myjavčania sa tešili zo skalpov Tovarníkov 3:0, Kalnej nad Hronom 1:0 a Dolného Kubína 4:1.

Ďalším stredajším stretnutím je TJ Jednota Bánová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Na futbalistoch Bánovej si vylámali zuby hráči Domaniže 3:3 a 5:3 na 11 m, Hornej Poruby 4:1, Prečína 1:0 a Častkoviec 2:1. Liptovský Mikuláš prešiel cez Čadcu 2:0, Bacúch 11:0 a FK Pohronie 1:0. „V Bánovej nemôžeme nič podceniť, lebo pohárové zápasy s mužstvami z nižších súťaží nie sú ľahké,“ povedal pre mfktatran.sk hráč Liptovského Mikuláša Tomáš Gerát.

V stredu je na programe aj jedna dohrávka 4. kola Slovnaft Cupu. MŠK Tesla Stropkov hostí ŠK Slovan Bratislava. Preto stretnutie 5. kola MFK Dukla Banská Bystrica s postupujúcim zo spomenutej dvojice je odložené.

Prečo výkop o 13.00 h?

Úradný hrací čas zápasov je v tejto fáze pohára o 13.00 h a to vzhľadom na podmienky viditeľnosti v danom ročnom období. Do úvahy sa pri určení času výkopu berie ohľad na viacero faktorov. Musí sa počítať s hodinovou rezervou pre rôzne okolnosti – čakacia doba na súpera (20 resp. 40 minút – pozn.); vážne zranenie hráča s dlhým ošetrením; pre poveternostné podmienky – prietrž mračien, vynútená úprava hracej plochy a v neposlednom rade sa musí počítať aj s časom na prípadný jedenástkový rozstrel.

O zmenu času výkopu bez súhlasu súpera môže požiadať domáci klub do 48 hodín po žrebe. Po uplynutí tejto časovej lehoty musí s posunutím výkopu súhlasiť aj tím hostí.

Posun výkopu nastal len v prípade stretnutia FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce, ktoré odvysiela JOJ Šport. Jeho začiatok je na programe v utorok o 15.00 h. 

08.11.2022 12:00
KFC Komárno
KFC Komárno
2 - 0
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
Koniec
08.11.2022 12:00
Futbalový klub Humenné
Futbalový klub Humenné
0 - 1
1. FC TATRAN Prešov
1. FC TATRAN Prešov
Koniec
08.11.2022 12:00
MFK Skalica
MFK Skalica
2 - 1
MFK Ružomberok
MFK Ružomberok
Koniec
08.11.2022 14:00
FC Spartak Trnava
FC Spartak Trnava
3 - 2
MFK Zemplín Michalovce
MFK Zemplín Michalovce
Koniec
09.11.2022 12:00
FC ŠTK 1914 Šamorín
FC ŠTK 1914 Šamorín
2 - 1
MŠK Púchov
MŠK Púchov
Koniec
09.11.2022 12:00
Telovýchovná jednota JEDNOTA Bánová
Telovýchovná jednota JEDNOTA Bánová
0 - 3
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Koniec
09.11.2022 12:00
AS Trenčín
AS Trenčín
5 - 0
Spartak Myjava
Spartak Myjava
Koniec
07.02 15:00
MFK Dukla Banská Bystrica
MFK Dukla Banská Bystrica
-
ŠK Slovan Bratislava futbal
ŠK Slovan Bratislava futbal

Značky