SLOVNAFT CUP – Po dráme v odvete postup Slovana cez Skalicu do finále

Streda, 19.4.2023 17:56 | Posledná aktualizácia 19.4.2023 18:40
Radosť Slovana po góle proti Skalici v semifinálovej odvete Slovnaft Cupu.
autor: Lukáš Grinaj, zdroj: TASR

SKALICA (SFZ) – Druhú finálovú miestenku v 54. ročníku Slovenského pohára – Slovnaft Cupu si doslova vybojoval ŠK Slovan Bratislava na úkor MFK Skalica. V prvom zápase semifinále zvíťazili slovanisti 2:1. V dnešnej odvete svietilo po riadnom hracom čase na výsledkovej tabuli skóre 3:2 pre Záhorákov a postupovú tajničku muselo rozlúštiť až predĺženie. V ňom sa v 93. minúte presadil Kankava, vyrovnal na 3:3, čo bolo v súčte oboch duelov 5:4 pre belasých a kvalifikovali sa do finále. To privíta 1. mája o 15.00 h trnavský Štadión Antona Malatinského. Prvým finalistom je FC Spartak Trnava, ktorý je obhajcom pohára.

Prvé dve šance na otvorenie skóre v dnešnom meraní síl mali belasí. V 6. min brankár Skalice Šemrinec vychytal z bezprostrednej blízkosti Greena, ktorý chcel poslať loptu popod neho. V 9. min zblokoval Čakvetadzeho zakončenie Rudzan na roh.

V 14. min poriadne slovanistom podkúril Morong. Ten vystihol spätnú prihrávku od Kankavu a išiel sám na bránku. Chovana sa snažil obstreliť, gólman hostí vytiahol skvelý zákrok a ľavou rukou vytlačil loptu na roh.

V 22. min chýbalo Skaličanom k presnému zásahu niekoľko centimetrov. Hollý poslal loptu po zemi na zadnú žrď, kde dobiehal Haša. Ten ju však nestihol usmerniť za bránkovú čiaru.

V 33. min si už fanúšikovia na skalických tribúnach zakričali gól. Domáci mali po faule Križana na Vlaska výhodu priameho kopu z hranice šestnástky. Zahral ho faulovaný Vlasko, ktorý technickou strelou obstrelil múr a brankár Chovan na strelu nedokázal zareagovať – 1:0.

V závere prvého polčasu sa dostali hosťujúci futbalisti do dvoch dobrých príležitostí. Najskôr v 42. min vyrazil Šemrinec strelu Lovata vedľa žrde, o dve minúty neskôr vyboxoval brankár Záhorákov zakončenie Čakvetadzeho.

V 58. min hostia vyrovnali na 1:1. Loptu poslal do siete hlavičkou Green, ktorý si nabehol na presný center Lovata.

V 75. min vysunul Kucka Pauscheka. Ten adresoval loptu centrom do stredu šestnástky, kde si nabiehal Green a opäť hlavičkou upravil skóre na 2:1 pre svoj tím.

O štyri minúty zahrávala Skalica roh, lopta sa poodrážala k Hašovi, ktorý vyrovnal na 2:2.

V nadstavenom čase poslal loptu do siete a stretnutie do predĺženia Haša, ktorý stanovil skóre po 90. minútach na 3:2.

V predĺžení sa presadil stredopoliar Slovana Kankava. Ten si do veľkého vápna nabehol z druhej vlny, tečovanú prihrávku od Čavriča poslal z prvej do siete – 3:3. Remíza stačila hosťom na postup. Ten sa stal realitou po predĺžení 2x15 min, keďže domáci už ďalší presný zásah nepridali.

HLASY PO ZÁPASE (JOJ Šport)
BORIS KITKA (asistent trénera ŠK Slovan Bratislava): „Nemôžeme byť spokojní. Prvých 15 minút bolo v poriadku, mali sme dve veľké šance. Zápas bol z našej strany nestabilný, keď sme už stav otočili z 0:1, mali sme duel v pohode dohrať. Mali sme k dispozícii dve štandardné situácie, ktoré sme nezvládli a zbytočne sme si to skomplikovali. Myslím si, že už máme dosť skúseností na to, aby sme si takéto stretnutie v 90. minúte ustrážili. Domáci sa snažili premeniť každú možnosť, ktorú mali. Bojovali o finále. Nám možno taká tá vášeň, srdce a bojovnosť v niektorých miestach chýbali. Predĺženie sme si už ustrážili, ale z našej strany to bol rozháraný výkon.“

PAVOL MAJERNÍK (MFK Skalica): „Po prvom polčase sme začali veriť, že by sa nám to mohlo podariť. Hrali sme až do konca, čo sa nám vyplatilo, trošku sme to zdramatizovali. Škoda gólu v predĺžení, prišiel veľmi skoro. Aj tak chalanom patrí veľká vďaka za dnešný zápas.“