logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – Skaličania chcú v odvete semifinále prekvapiť, Slovan chce ísť do finále


autor: Pavel Neubauer, zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – V stredu sa dozvieme meno druhého finalistu 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. O miestenku do prvomájového zápasu, do ktorého sa už prebojovali hráči Spartaka Trnava, budú súperiť od 17.00 h MFK Skalica a ŠK Slovan Bratislava.

Slovanisti si v prvom stretnutí na domácom štadióne poradili so Záhorákmi 2:1. Za belasých sa presadili Abubakari s Weissom, za hostí skóroval Morong. Skaličania pred odvetou zbrane neskladajú. „Každý jeden chalan musí podať stopercentný výkon. Musíme dať do toho všetko, chceme Slovan prekvapiť a postúpiť. Musíme byť pozorní v defenzíve a nebezpeční v ofenzíve. Chceme hrať odvážne, streliť gól a uvidíme, ako to dopadne,“ povedal pre futbalsfz.sk tréner Skalice Pavol Majerník. S čím chcú Záhoráci na belasých vyrukovať? „Prekvapenia si nechám pre seba (úsmev),“ uviedol Majerník.

Kouč vyzval fanúšikov, aby ich prišli v odvete podporiť v hojnom počte. „Už po prvom zápase som povedal, že verím, že si ľudia nájdu cestu na štadión,“ vravel lodivod. O postupujúcom môže rozhodnúť aj jedenástkový rozstrel. Majú Skaličania jedenástky natrénované? „Samozrejme (úsmev), odpoveď je jasná,“ zakončil Majerník. Skaličania pri svojej ceste do semifinále už penaltovú lotériu okúsili, keď v štvrťfinále vyradili MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Slovanisti si v prvom semifinálovom stretnutí vypracovali viacero gólových šancí, premenili len dve. „Za stavu 1:1 sme boli trochu netrpezliví, bolo treba viac rozohrávať do krídla a robiť to, čo máme natrénované a silné. Šancí sme aj tak mali dosť, súper hral dôstojne. Výsledok 2:1 nie je v pohári ideálny, no ani nie zlý. Ak budeme všetci zdraví, tak do Skalice pôjdeme v plnej sile,“ uviedol lodivod tímu z hlavného mesta Vladimír Weiss st., ktorý neočakáva v stredu nič jednoduché: „Skalica bude doma oveľa nepríjemnejšia.“

Belasí však majú jasný cieľ. „Chceme ísť do finále a vyhrať pohár,“ vyhlásil tréner Vladimír Weiss st.

Semifinálovú odvetu a aj samotné finále Slovnaft Cupu, ktoré privíta 1. mája s výkopom o 15.00 h Štadión Antona Malatinského v Trnave, odvysiela naživo JOJ Šport.

Čo rozhoduje o postupujúcom do finále?

Stretnutia sa riadia Rozpisom súťaží SFZ, konkrétne článkom 21. O postupujúcom zo semifinále rozhoduje:
1) vyšší počet bodov získaných v oboch stretnutiach 
2) lepší gólový rozdiel z oboch zápasov 
3) ak nie je možné určiť postupujúceho podľa bodov 1 a 2, odvetné stretnutie sa predlžuje o 2x 15 min 
4) jedenástkový rozstrel

Značky