logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – Slovan skompletizoval štvrťfinalistov

Utorok, 7.2.2023 17:11 | Posledná aktualizácia 8.2.2023 14:24
Abubakari sa v prvom súťažnom zápase presadil strelecky.
Abubakari sa v prvom súťažnom zápase presadil strelecky.
autor: ŠK Slovan Bratislava, zdroj: Facebook ŠK Slovan Bratislava

BRATISLAVA (SFZ) – ŠK Slovan Bratislava doplnil osmičku štvrťfinalistov 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Slovanisti sa z osemfinálového postupu tešili na pôde Banskej Bystrice, kde vyhrali 2:1. Belasí sú naďalej v hre už o štvrté finále za sebou, tohtosezónne sa bude hrať v máji 2023 a hostiť ho bude trnavský Štadión Antona Malatinského.

Dohrávka 5. kola medzi hráčmi Dukly a Slovana bola pôvodne naplánovaná na sobotu 4. februára, ale pre snehovú kalamitu sa stretnutie muselo presunúť. Dnes už zápasu nič nestálo v ceste. Za tím z hlavného mesta sa gólovo presadili Abubakari s Čavričom. Ghančan nastúpil za Slovan prvýkrát v súťažnom zápase a za dôveru sa trénerovi Weissovi odvďačil najlepším možným spôsobom. Za domácich sa do listiny strelcov zapísal Hanes.

Slovanisti si v štvrťfinále zmerajú sily s futbalistami FC ŠTK 1914 Šamorín. Ďalšie dvojice tejto fázy Slovnaft Cupu sú KFC Komárno – FC Spartak Trnava, 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín a MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica. Všetky zápasy odvysiela JOJ Šport.

Štvrťfinále sa hrá na jeden zápas. Ak sa skončí po riadnom hracom čase nerozhodne, nepredlžuje sa, nasleduje hneď jedenástkový rozstrel.

Program štvrťfinále

28. februára o 14.00 h KFC Komárno – FC Spartak Trnava
1. marca o 14.30 h FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava
7. marca o 14.30 h 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín
8. marca o 14.30 h MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica

Pri určení časov výkopov štvrťfinálových stretnutí sa do úvahy bral ohľad na viacero faktorov. Musí sa počítať s hodinovou rezervou pre rôzne okolnosti – čakacia doba na súpera (20 resp. 40 minút – pozn.); vážne zranenie hráča s dlhým ošetrením; poveternostné podmienky – prietrž mračien, vynútená úprava hracej plochy a v neposlednom rade sa musí počítať aj s časom na prípadný jedenástkový rozstrel.

Branislav Sarňák

Značky