logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – Trenčín a Skalica doplnili semifinalistov

Streda, 8.3.2023 10:55 | Posledná aktualizácia 15.3.2023 06:55
Radosť Trenčanov po góle proti Prešovu.
Radosť Trenčanov po góle proti Prešovu.
autor: AS Trenčín, zdroj: astrencin.sk

BRATISLAVA (SFZ) – AS Trenčín – FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica – to sú semifinálové dvojice 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu.

V utorok a v stredu si vybojovali miestenku medzi štvoricou najlepších AS Trenčín a MFK Skalica. Trenčania vyhrali v Ličartovciach nad 1. FC Tatran Prešov 1:0. O postupe rozhodol hlavičkou mládežnícky reprezentant Slovenska Dominik Hollý. „Terén nebol veľmi dobrý, snažili sme sa hrať jednoducho. Vyšla nám jedna štandardka a postúpili sme. Verím, že sa prebojujeme do finále. Semifinále bude náročnejšie, keďže sa hrá na dve stretnutia, musíme zvládnuť najmä domáci zápas. Dúfam, že nás príde povzbudiť veľa fanúšikov,“ povedal po postupe Dominik Hollý
Súper Trenčína Spartak Trnava vyradil v štvrťfinále KFC Komárno, ktorý zdolal 2:0. „Terén bol náročný, nedalo sa na ňom hrať. Súper nás nepustil k našej hre, s čím sme aj počítali a možno až príliš sme sa mu prispôsobili. Postup sme vydreli, bol to ťažký zápas, o to viac si to ceníme,“ uviedol minulý týždeň tréner Spartaka Michal Gašparík.

Trenčín v úvodnom semifinálovom zápase privíta FC Spartak Trnava 15. marca, výkop stretnutia bude o 18.00 h a naživo ho odvysiela JOJ Šport. Tím AS v tohtosezónnej edícii Slovnaft Cupu ako jediný spomedzi semifinalistov neinkasoval. 

Radosť Trnavčanov z postupu do semifinále.
Radosť Trnavčanov z postupu do semifinále.
autor: Lukáš Grinaj, zdroj: Facebook FC Spartak Trnava

Dnes si postup vybojoval MFK Skalica. Jeho hráči vyradili po rozstrelovej dráme Liptovský Mikuláš. Po riadnej hracej dobe svietil na tabuli stav 2:2 a Záhoráci vyhrali 4:3 na jedenástky. „Pre nás to bol ťažký zápas a navyše sme zle doň vstúpili. Gólom na 1:2 v závere prvého polčasu sme sa vrátili do boja o postup. Chalani sa oň bili do konca, podarilo sa nám vyrovnať a v rozstrele sme napokon boli šťastnejší. Som rád za chalanov a tešíme sa z postupu,“ konštatoval po stretnutí kouč Skalice Pavol Majerník.

V semifinále Skaličania narazia na ŠK Slovan Bratislava. Belasí si postup cez Šamorín do semifinále takisto vybojovali až v jedenástkovej lotérii. Po 90 minútach bol stav duelu 1:1 a slovanisti vyhrali rozstrel 4:3. „Bol to zápas so šťastným koncom pre nás. Ešte pred výkopom som hovoril, že sú také pohárové duely, v ktorých síce ste v úlohe favorita, ktorá však nič nemusí znamenať. V nedeľu som sa bol na nich pozrieť, dnes podali diametrálne odlišný výkon, hrali proti Slovanu, s veľkou motiváciou. Máme náročný program, čaká nás doma Trnava a vonku Bazilej. Verím, že sa s tým vyrovnáme. Treba myslieť pozitívne. Som rád, že máme pohár za sebou, a koncentrujeme sa na ligu,“ vravel kouč Slovana Vladimír Weiss.

Semifinále sa hrá na dva zápasy. V prípade, že po odohratí riadnej hracej doby odvetného stretnutia nebude známy postupujúci z dvojice do finále, tak sa duel predlžuje o 2x15 minút. Ak sa nerozhodne ani po predĺžení, o postupujúcom rozhodne jedenástkový rozstrel.

Finále privíta Štadión Antona Malatinského v Trnave. Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu v utorok na svojom zasadnutí schválil jeho termín – hrať sa bude 1. mája.

Slovanisti oslavujú postup medzi štyroch najlepších.
Slovanisti oslavujú postup medzi štyroch najlepších.
autor: ŠK Slovan Bratislava, zdroj: skslovan.com

FANDIME SLUŠNOSTI

FANDIME SLUŠNOSTI je kampaň, ktorú mohli vidieť fanúšikovia na štadiónoch a pri televíznych obrazovkách počas štvrťfinálových zápasov Slovnaft Cupu a pokračovať v nej sa bude aj počas semifinále a finále.

Je to iniciatíva spoločnosti Slovnaft v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, prostredníctvom ktorej vyzývajú fanúšikov k bezpečnosti a slušnosti na štadiónoch.

Ku kampani vznikol aj videospot, ktorý už odvysielala a aj naďalej bude vysielať televízia JOJ Šport. Tá prináša fanúšikom živé prenosy z duelov aktuálneho ročníka Slovenského pohára už od predkola.

Priamo na štadióne sa konajú aj ďalšie aktivity k spomínanej kampani: hráčov pri úvodnom nástupe budú sprevádzať deti, ktoré budú mať na sebe tričká so sloganom FANDIME SLUŠNOSTI a s týmto nápisom bude na ihrisku ležať banner. Videospot sa bude počas stretnutí vysielať aj na obrazovkách priamo na štadiónoch.


autor: Ladislav Kertész, zdroj: Facebook FC ŠTK 1914 Šamorín
Cesta AS Trenčín do semifinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 FC Slovan Hlohovec – AS Trenčín 0:14
3. kolo:
 FK Beluša – AS Trenčín 0:4
4. kolo:
 Slavoj Trebišov – AS Trenčín 0:4
5. kolo:
 AS Trenčín – Spartak Myjava 5:0
štvrťfinále: 
1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 0:1

Cesta FC Spartak Trnava do semifinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 TJ Slavoj Boleráz – FC Spartak Trnava 1:1, 2:4 na 11 m
3. kolo:
 OŠK Trenčianske Stankovce – FC Spartak Trnava 0:6
4. kolo:
 ŠKF Sereď – FC Spartak Trnava 0:3
5. kolo:
 FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 2:2, 4:3 na 11 m
štvrťfinále:
 KFC Komárno – FC Spartak Trnava 0:2

Cesta ŠK Slovan Bratislava do semifinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 OFK Branč – ŠK Slovan Bratislava 0:2
3. kolo:
 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava 0:7
4. kolo:
 MŠK Tesla Stropkov – ŠK Slovan Bratislava 2:3
5. kolo:
 MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:2
štvrťfinále:
 FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava 1:1, 3:4 na 11 m

Cesta MFK Skalica do semifinále

predkolo: voľno
1. kolo: 
voľno
2. kolo: 
FC Baník Prievidza – MFK Skalica 0:4
3. kolo: MŠK Thermál Veľký Meder – MFK Skalica 0:3
4. kolo: ŠK Odeva Lipany – MFK Skalica 0:1
5. kolo: 
MFK Skalica – MFK Ružomberok 1:1, 4:3 na 11 m
štvrťfinále: 
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica 2:2, 3:4 na 11 m

Branislav Sarňák

Značky