logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – VV SFZ schválil dejisko finále


autor: FC ŠTK 1914 Šamorín, zdroj: stksamorin.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Členovia Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu na včerajšom zasadnutí (utorok, 8. novembra) prerokovali a schválili Štadión Antona Malatinského v Trnave za dejisko finále 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu.

To je na programe v máji budúceho roku. Štadión v Trnave doposiaľ hostil záverečný zápas o trofej dvakrát – v ročníkoch 2015/16 a 2017/2018. V prvom prípade triumfovali Trenčania, ktorí zdolali 3:1 Slovan Bratislava a v druhom sa tešili z celkového víťazstva práve belasí, ktorí si poradili s Ružomberkom 3:1.

Aktuálnym držiteľom trofeje je FC Spartak Trnava, ktorý v ostatnom finále na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave zdolal slovanistov 2:1 po predĺžení.

Finálové stretnutie Slovenského pohára žien bude hostiť štadión v Dunajskej Lužnej.

Poznáme už aj sedmičku postupujúcich do jarného štvrťfinále. Z 5. kola postúpili MFK Skalica, FC Spartak Trnava, KFC Komárno, 1. FC Tatran Prešov, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, AS Trenčín, FC ŠTK 1914 Šamorín. 

Ôsmeho postupujúceho spoznáme po dohrávke MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava, dnes belasí dohrávali stretnutie 4. kola v Stropkove, kde zvíťazili 3:2.

Dvojice štvrťfinále určí žreb.

Do ročníka 2022/23 sa prihlásilo 255 mužstiev, čo je doterajší rekord v súťaži.

Výsledky 5. kola
MFK Skalica – MFK Ružomberok 1:1, 4:3 na 11 m
FK Humenné – 1. FC Tatran Prešov 0:1 - zostrih zápasu TU!
KFC Komárno – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 - zostrih zápasu TU!
TJ Bánová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:3 - zostrih zápasu TU!
Dohrávka 4. kola
MŠK Tesla Stropkov – ŠK Slovan Bratislava 2:3 - zostrih zápasu TU!

Prehľad dejísk finále Slovenského pohára od roku 1993

1993 Rimavská Sobota (1. FC Košice – DAC Dunajská Streda 0:0, 5:4 na 11 m)
1994 
Brezno (Slovan Bratislava – Tatran Prešov 2:1)
1995 
Dubnica (Inter Bratislava – DAC Dunajská Streda 1:1, 3:1 na 11 m)
1996 
Vranov nad Topľou (Chemlon Humenné – Spartak Trnava 2:1)
1997 
Trenčín (Slovan Bratislava – Tatran Prešov 1:0 p.p.)
1998 
Bratislava (Spartak Trnava – 1. FC Košice 2:0)
1999 
Žiar nad Hronom (Slovan Bratislava – Dukla Banská Bystrica 3:0)
2000 
Prešov (Inter Bratislava – 1. FC Košice 1:1, 4:2 na 11 m)
2001 
Dubnica (Inter Bratislava – MFK Ružomberok 1:0)
2002 
Považská Bystrica (VTJ KOBA Senec – Matador Púchov 1:1, 4:2 na 11 m)
2003 
Topoľčany (Matador Púchov – Slovan Bratislava 2:1 p.p.)
2004 
Dunajská Streda (Artmedia Petržalka – Steel Trans Ličartovce 2:0)
2005 
Nitra (Dukla Banská Bystrica – Artmedia Bratislava 2:1)
2006 
Bratislava (MFK Ružomberok – Spartak Trnava 0:0, 4:3 na 11 m)
2007 
Bratislava (FC ViOn Zlaté Moravce – FC Senec 4:0)
2008 
Žilina (Artmedia Petržalka – Spartak Trnava 1:0)
2009 
Senec (MFK Košice – Artmedia Petržalka 3:1)
2010 
Michalovce (Slovan Bratislava – Spartak Trnava 6:0)
2011 
Banská Bystrica (Slovan Bratislava – MŠK Žilina 3:3, 5:4 na 11 m)
2012 
Bardejov (MŠK Žilina – FK Senica 3:2 p.p.)
2013 
Ružomberok (Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:0)
2014 
Myjava (MFK Košice – Slovan Bratislava 2:1)
2015 
Poprad (AS Trenčín – FK Senica 2:2, 3:2 na 11 m)
2016 
Trnava (AS Trenčín – Slovan Bratislava 3:1)
2017 
Poprad (Slovan Bratislava – MFK Skalica 3:0)
2018 
Trnava (Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:1)
2019 
Nitra (Spartak Trnava – MŠK Žilina 3:3, 4:1 na 11 m)
2020 
Bratislava (Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0)
2021 
Bratislava (MŠK Žilina – Slovan Bratislava 1:2)
2022 
Bratislava (Slovan Bratislava – Spartak Trnava 1:2 p.p.)
2023 
Trnava

Značky