Sokolíci podľahli Španielsku 1:4 | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

Sokolíci podľahli Španielsku 1:4

POPRAD (SFZ/PETER ZEMAN) – Tím trénera Hapala prehral vo štvrtom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2019 Španielsku 1:4.

POPRAD (SFZ/PETER ZEMAN) – Tím trénera Hapala prehral vo štvrtom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2019 Španielsku 1:4.

SLOVENSKO 21  – ŠPANIELSKO 21   1:4  (0:1)

Góly: 59. Vavro -  26. Merino, 48. Oyarzabal, 56. Hernández, 69. Ceballos
ŽK: Lesniak, Vavro - Unal Nuňez
R: Irrati – Passeri, Posado (Taliansko), 5574 divákov

SLOVENSKO:  Rodák – Kružliak, Vavro, Sipľak, Hancko – Urblík, Lesniak, Káčer – Čmelík (61. Jirka), Vestenický (46. S. Mráz), Špalek (81. R. Černák)

ŠPANIELSKO: Unai Simón – Caricol, Meré (43. Unal Nuňez), Vallejo, Maffeo – Merino, Rodrigo Hernández, Ceballos – Oyarzabal (76. Fornals), Mayoral, Soler.

Prvý nebezpečný pokus vyslal na prekvapenie všetkých prítomných Kružliak obranným odkopom z vlastnej polovice. Lopta mierila na bránu Španielov a tak si gólman hostí pripísal prvý zákrok už v 2. min stretnutia. Na opačnej strane po priťuknutí Merina vnikol v 8. min do šestnástky Caricol a lopta presvišťala nad brvnom Rodákovej bránky. Naši kontrovali zo štandardky. Lesniak našiel pred bránou Vavra, no ten v tiesni neusmernil loptu medzi žrde. Gólovo udreli hostia v 26. min kedy Oyarzabal prenikol po ľavej strane a jeho spätnú prihrávku do šestnástky poslal Mikel Merino do Rodákovej siete – 0:1. Naši sa dostali do koncovky v 38. min, po akcii Špaleka pálil z rohu šestnástky nad bránu Hancko, skóre prvej časti hry sa však nemenilo.

Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom. Už v 48. min unikol defenzívnej línii sokolíkov Oyarzabal a usmernil loptu vedľa Rodáka do siete - 0:2. Ako cez kopirák po priťuknutí Ceballosa sa ten istý hráč ocitol v zakončení aj o päť minút neskôr, Rodák tentoraz jeho úmysel vystihol. Nič to nebolo platné. Z následného rohu stečoval Ceballosov pokus Hernández a na tabuli svietilo už 0:3. Gólová radosť vypukla pod Tatrami v 59. min, kedy sa pri štandardke po priťuknutí oprel do lopty Denis Vavro a po zemi prekonal gólmana Španielov, tlieskalo sa aj v 69. min, kedy spoza šestnástky napriahol Ceballos a lopta skončila v šibenici za chrbtom gólmana Rodáka. V ďalšom priebehu kontrolovali Španieli dianie na ihrisku, napriek snaživému výkonu tímu trénera Hapala si spod Tatier odviezli tri body po výhre 4:1.

HLASY PO ZÁPASE:

Pavel Hapal (tréner SR): "Španieli boli kvalitnejší a futbalovejší na všetkých postoch. Pre našich hráčov to bola vysoká škola. My sme schopní sa vyrovnať všetkým tímom v skupine okrem Španielska. Dnes to bolo vidieť. Španielov som videl hrať v predošlých zápasoch a nechcel som našich hráčov strašiť. Povedali sme im o španielskych kvalitách a trochu ich možno miatlo to, že prvý zápas vyhrali iba 1:0."

Denis Vavro (kapitán a strelec gólu SR): "Tento zápas nebol o nás, ale o Španieloch. Tí nás prevyšovali vo všetkom. Ťažko sa hrá proti takémuto kvalitnému súperovi. Dnes vyhral lepší tím a my sa môžeme pokúsiť o malý zázrak v najbližšom zápase v Španielsku. Dostali sme veľa gólov, čo mňa ako obrancu veľmi mrzí. Vedeli sme, že Španieli majú kvalitný tím, ale až takú dominanciu sme nečakali."

Lukáš Čmelík (útočník SR): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý je silný na lopte. To sa aj potvrdilo a my sme takmer celý zápas behali bez lopty. Bolo to veľmi ťažké. Bojovali sme, ale žiaľ, nemáme ani bod. Španieli si prihrávali ešte aj pred šestnástkou, my sme robili čo sme mohli. Bola to pre nás veľká škola."

Dominik Kružliak (obranca SR): "Veľa síl sme dali do defenzívy. Španieli boli variabilní, točili sa im hráči, ktorí si to mohli nahrať. Tréner nás pripravil na to, že sa s nimi dá hrať, keď im nedáme priestor. Ich 'narážačky' sa však bránili veľmi ťažko a Španieli nám potvrdili svoju kvalitu."

Značky