logo
Reprezentácia

SLOVENSKO U21: Podľa trénera Hapala zápas s Hrádkom splnil účel

Štvrtok, 8.6.2017 22:00 | Posledná aktualizácia 9.6.2017 22:17

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) Slovenskí sokolíci si počas tréningového kempu v Šamoríne zmerali sily s treťoligovým tímom z Liptovského Hrádku.

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov si počas tréningového kempu v Šamoríne zmerali sily s treťoligovým tímom z Liptovského Hrádku. Bola to ich posledná zápasová previerka pred odchodom na ME U21 do Poľska.

Naši sokolíci mali tesne pred šampionátom v Poľsku problém zohnať súpera. Napokon sa odhodlali zmerať si sily s našimi chlapcami hráči z Liptovského Hrádku, ktorí dobre preverili slovenských reprezentantov. Húževnatý súper síce zaostával za kvalitou našich sokolíkov, ale svojou bojovnosťou najmä v prvom polčase zverencov Pavla Hapal dobre otestoval. V prvom dejstve sa z viacerých pokusov presadil iba po šikovnej akcii Mihalík. 
Po zmene strán kouč nášho národného tímu Hapal prestriedal kompletnú jedenástku. Sokolíci zrýchlili hru a hostia začali strácať dych. Naši reprezentanti sa presadili aj strelecky. Lahôdkou bol gól Tomáša Vestenického, ktorý z uhla parádne vymietol pravú pavučinu brány hostí. Stretnutie sa hralo bez divákov za zatvorenými dverami v športovom areáli X-Bionic v Šamoríne.
V sobotu po dopoludňajšom tréningu tréner Hapal rozpustí mužstvo. To sa zíde opäť v nedeľu v Šamoríne už aj s päticou z Á-tímu. Trinásteho júna odletí slovenská výprava do Poľska. Prvý zápas sokolíkov čaká 16. júna s Poľskom, 19. júna nastúpia proti Anglicku a 22. si zmerajú sily so Švédskom.  

Slovensko 21 - ŠKM Liptovský Hrádok 4:0 (1:0)
G:
7. Mihalík, 57. Králik, 59. Vestenický, Šafranko
ŽK: Kotora, Očenáš (obaja L. Hrádok).
R: Kružiliak, Somoláni, Hancko
Slovensko 21, prvý polčas: Chovan - Valjent, Niňaj, Šatka, Mazáň - Polievka, Hromada (32. Huk) Káčer, Chrien, Mihalík - Zreľák 
Slovensko 21, druhý polčas: Rodák (60. Jakubech) - Špalek, Králik, Vavro, Skovajsa -  Čmelík, Huk, Haraslín, Vestenický, Faško - Šafranko
ŠKM Liptovský Hrádok: Valíček (66. Krivulčík) - Kojnok, Gallo, Kotora (46. Papaj), Očenáš - Lovás (46. Janič), Vrlík (46. Ondrek), Zsigmund (46. Sajták), Podolský (70. Konečný) - Otruba, Orolín.  

Hlasy po zápase
Pavel Hapal (tréner SR 21): “Zápas splnil účel. Chceli sme, aby všetci hráči mali počas zápasu rovnocenú záťaž. Všetci preto hrali minimálne 45 minút. Mohli sme dať aj viac gólov, ale nedotiahli sme niektoré akcie až do konca. Musím však na druhej strane pochváliť aj súpera, ktorý bol fakt futbalový. Jediné, čo je trochu problém, tak to je Kubo Hromada, ktorý sa zranil. No nemalo by to byť však nič vážne.”

Značky