U21 – Sokolíci podľahli Španielom o gól, tréner Kentoš: Veľmi si cením, že chlapci nezložili zbrane

Utorok, 29.3.2022 15:56 | Posledná aktualizácia 29.3.2022 17:43

ŽILINA (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov privítali v utorok v rámci kvalifikácie ME 2023 rovesníkov zo Španielska. Proti favoritovi držali krok. Z víťazstva sa však tešili hostia, ktorí si tri body pripísali po výhre 3:2.

Z prvej vážnej akcie padol gól. V 4. min dopravil loptu do siete Gil, ktorý si narazil loptu so spoluhráčom a aj vďaka teču skóroval. – 1:0. V 9. min nastrelil Rodri z hranice šestnástky spojnicu.

V 14. min zatlieskali tribúny sokolíkom prvýkrát. Kaprálik potiahol útok po strane, vnikol s ňou do veľkého vápna a vystrelil. Loptu skryl García.

V 16. min vysunul Šviderský Bernáta, ten našiel Trusu, jeho zakončenie skončilo v brankárových rukaviciach.

V 31. min Suľa našiel prienikovou prihrávkou Kaprálika, ten posunul loptu na Bernáta, jeho zakončenie zlikvidovala obrana hostí.

V 36. min ukázal rozhodca Jaeger po zákroku na Kaprálika na biely bod. Pokutový kop premenil Bernát, ale rozhodca ho nariadil zopakovať. Opäť si to vzal na plecia Bernát, ktorý aj druhý pokus premenil – 1:1.

V 43. min šikovne si poposúvali loptu sokolíci, tá sa dostala až do päťky, do zakončenia sa z bezprostrednej blízkosti dostal hlavičkou Bernát, García však loptu za svoj chrbát nepustil. Čo bola posledná gólová šanca prvého dejstva.

V 59. min individuálne zaútočil Turrientes, ktorý napokon vystrelil spoza šestnástky, lopta skončila vedľa žrde.

V 66. min sa Španieli dostali do vedenia 2:1Sergio Gómez z priameho kopu zakrútil loptu medzi tri žrde.

V 73. min vystrelil loptu spoza veľkého vápna Šviderský, s jeho pokusom si gólman hostí poradil.

V 80. min sa strelou z väčšej vzdialenosti prezentoval Lichý, lopta však skončila v rukaviciach Garcíu. Z následného protiútoku už bolo 3:1 pre hostí. Po narážačke s Ruizom zakončil Navarro.

V 83. min vytlačil Belko strelu, ktorej autorom bol Riquelme. V nadstavenom čase potešil viac ako tri tisíc ľudí na tribúnach Nebyla. Ten si najvyššie vyskočil na roh a korigoval stav na 2:3. . Ten si najvyššie vyskočil na roh a korigoval stav na 2:3