logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – Program 5. kola odštartuje súbojom Spišiakov s Dunajskou Stredou

Utorok, 7.11.2023 09:00 | Posledná aktualizácia 7.11.2023 09:24
Trnavčania si vybojovali postup do 5. kola na pôde Považskej Bystrice.
Trnavčania si vybojovali postup do 5. kola na pôde Považskej Bystrice.
autor: Lukáš Grinaj, zdroj: FC Spartak Trnava

BRATISLAVA (SFZ) – Utorkovým meraním síl FK Spišská Nová Ves – FK DAC 1904 Dunajská Streda odštartuje 5. kolo 55. Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Kedy sú na programe ďalšie stretnutia?

Osemfinálový kolotoč sa roztočí dnes na Spiši o 13.00 h. Domáci sú v II. lige poslední, hostia sa v najvyššej súťaži prehupli do hornej šestky a sú aj favoritom tohto súboja. „Jednoznačne túžime po postupe, každej súťaži prikladáme maximálnu vážnosť. Aj teraz pôjdeme naplno, pretože je to pohárové stretnutie, kde nemôžeme riešiť súpera. Rozhoduje sa v jednom zápase, nie je priestor na opravu. Pre nás je absolútne kľúčové, aby sme podali plnohodnotný výkon,“ vyhlásil pre dac1904.sk tréner Adrian Guľa. „Bez ohľadu na výsledok to bude pre náš klub a našich hráčov sviatok futbalu,“ uviedli zástupcovia FK Spišská Nová Ves na svojom facebookovom profile. Duel si budú môcť fanúšikovia naladiť na JOJ Šport.

Ďalším hracím dňom osemfinále je streda 8. novembra. O 13.00 h majú výkop dva súboje. Hráči piatoligovej Devínskej Novej Vsi hostia zástupcu najvyššej súťaže MFK Zemplín Michalovce. „Tým, že sú to profesionáli a hrajú prvú ligu, je snáď nad slnko jasné, že majú aj vysokú kvalitu v porovnaní s našimi chlapcami. Rešpekt je na mieste. Verím, že sa nájdu ľudia, ktorí si rovnako ako my, vezmú dovolenku a postavia sa proti profikom s rovnakou hrdosťou a odhodlaním, ako naše mužstvo. Myslím, že tento náš úspech už dávno prekročil hranice Devínskej Novej Vsi a chytil všetkých tvrdo pracujúcich ľudí za srdce, a tak si tento príbeh môžeme užiť viacerí. Futbal spája,“ uviedol pre sociálne siete FCL Devínska Nová Ves kouč piatoligistu Lukáš Luknár.

V druhom stredajšom zápase s výkopom o 13.00 h na seba narazia treťoligový ŠK Odeva Lipany s druholigovým Spartakom Myjava. „Chytili sme túto negatívnu šnúru, z piatich zápasov a pätnástich možných bodov máme len jeden. To je veľmi zlé. Teraz musíme posledné dva ligové zápasy aj s pohárom v Lipanoch zvládnuť a urobiť všetko preto, aby sme boli spokojnejší,“ konštatoval pre spartakmyjava.sk lodivod kopaničiarov Ladislav Hudec.

O 16.00 h zabojujú o postup aj pred kamerami Futbalnet TV MFK Skalica s KFC Komárno. Skaličania v najvyššej súťaži neprehrali štyri predošlé zápasy, Komárňania sú na vedúcej priečke druholigového pelotónu.

Duel FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová je na programe 17. novembra o 14.00 h a sprostredkuje ho Futbalnet TV.

V predposledný novembrový deň o 13.00 h na seba narazia MFK Ružomberok a FK Pohronie. 

Ťahákom 5. kola bude, v prípade postupu ŠK Slovan Bratislava cez FC Slovan Galanta, súboj belasých s MŠK Žilina. Zaujímavá konfrontácia sa odohrá aj v Košiciach. Hráči tamojšieho FC privítajú FC Spartak Trnava. Termíny osemfinálových duelov spartakovcov a v prípade postupu aj belasých určí riadiaci orgán súťaže po dohode so samotnými klubmi. Tieto duely odvysiela Futbalnet TV. Slovan a aj Spartak majú počas oficiálneho hracieho dňa 5. kola (8. november) pohárové povinnosti v Európskej konferenčnej lige.

O úradnom hracom čase

Termín a úradný hrací čas zápasov 5. kola Slovnaft Cupu je 8. november o 13.00 h. Podľa Rozpisu republikových súťaží riadených SFZ a ÚLK na súťažný ročník 2023/2024 si môže určiť domáci klub ÚHČ stretnutia bez súhlasu súpera najneskôr 10 dní pred stretnutím, prostredníctvom ISSF cez detail stretnutia podaním na ŠTK, alebo ak sa žrebovanie uskutočnilo menej ako 10 dní pred nasledujúcim kolom, tak do 24 hodín po žrebovaní. Pri zmene hracej plochy na inú ako je domáci štadión, nie je potrebný súhlas súpera, no jej zmena musí byť schválená riadiacim orgánom.

Zároveň pri stanovení času úvodného výkopu stretnutia na štadióne bez umelého osvetlenia sa musí počítať s hodinovou rezervou pre rôzne okolnosti – čakacia doba na súpera (20 resp. 40 minút – pozn.); vážne zranenie hráča s dlhým ošetrením; poveternostné podmienky – prietrž mračien, vynútená úprava hracej plochy a v neposlednom rade sa musí počítať aj s časom na prípadný jedenástkový rozstrel. 

Najúspešnejší klub z RFZ Lokomotíva Devínska Nová Ves

Už v tejto fáze 55. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu poznáme najúspešnejší futbalový klub, ktorý pôsobí v súťažiach riadených jedným z Regionálnych futbalových zväzov. V sezóne 2023/2024 sa ním stáva piatoligová Lokomotíva Devínska Nová Ves z Bratislavského futbalového zväzu, ktorá z tímov zo súťaží RFZ postúpil najďalej. Devínskonovovešťania postupne vyradili SDM Domino 2:1, FC Žolík Malacky po penaltách 5:3 (po riadnom hracom čase 0:0), FC Rohožník 2:0 a najviac sa zviditeľnili vyradením zástupcu najvyššej súťaže AS Trenčín v 4. kole, ktorému vystavili stopku po jedenástkovej dráme. V riadnom hracom čase sa duel skončil remízou 1:1 a rozstrel piatoligista vyhral 6:5.

Lokomotíva Devínska Nová Ves získa do vlastníctva pohár a finančnú odmenu 3000 eur.

Finále Slovenského pohára premiérovo v Košiciach

Členovia Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu schválili na svojom zasadnutí 4. júla ako dejisko finále 55. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu Košickú futbalovú arénu. Košice doposiaľ ešte od roku 1993 nehostili finále pohára.

Pavúk a výsledky Slovnaft Cupu 2023/24 nájdete TU
Branislav Sarňák

Značky