logo
SFZ

SLOVNAFT CUP – Štartujú štvrťfinálové boje

Pondelok, 27.2.2023 13:34 | Posledná aktualizácia 2.3.2023 11:06
Trnavčania obhajujú víťazstvo v Slovenskom pohári.
Trnavčania obhajujú víťazstvo v Slovenskom pohári.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Svoju štvrťfinálovu kapitolu začína 54. ročník Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Počas tohto a nasledujúceho týždňa je na programe osem stretnutí, všetky naživo odvysiela JOJ Šport. 

Ako prví zabojujú o miestenku v semifinále hráči KFC Komárno a FC Spartak Trnava. Výkop zápasu je v utorok 28. februára o 14.00 h. Oba tímy sa na vzájomný duel naladili víťazne v ligách. Komárňania zdolali v druhej najvyššej súťaži Dolný Kubín 2:0. „Favorit je jasný, ale my nepredáme kožu lacno a budeme chcieť podať čo najlepší výkon. Do zápasu nejdeme so zvesenými hlavami, budeme sa snažiť to Trnave čo najviac sťažiť. Nevieme, koľko príde našich fanúšikov a koľko trnavských, ale budeme im chcieť predviesť dobrý futbal,“ povedal pre futbalsfz.sk jeden z najskúsenejších hráčov KFC Komárno Peter Štepanovský.

Trnavčania si v lige poradili s AS Trenčín 3:2. V druhom polčase, keď spartakovci viedli rozdielom triedy, urobil tréner Michal Gašparík tri zmeny. Z ihriska stiahol Štetinu, Bukatu a Twardzika a miesto nich poslal Karhana, Ujlakyho a Daniela. „Keď bolo okolo 60. minúty 3:0, pozerali sme sa aj na to, že nás čaká v utorok dôležitý zápas, možno ešte dôležitejší ako teraz,“ povedal na tlačovej konferencii po dueli s Trenčínom kouč Trnavy Michal Gašparík

Práve Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta v máji tohto roku finále Slovenského pohára a spartakovci by pred svojimi fanúšikmi radi pohár obhájili.Ďalší štvrťfinálový duel FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava má výkop v stredu 1. marca o 16.30 h. Po odporúčaní Obvodného oddelenia PZ Šamorín a Mestského úradu Šamorín neusporiadať tento zápas na štadióne ŠTK, sa odohrá v MOL Aréne v Dunajskej Strede. „Nemusí to byť na škodu. Stretnutiu to dodá punc, budeme hrať na krásnom štadióne. Všetci sa na duel tešíme a verím, že nás prídu podporiť aj naši fanúšikovia,“ uviedol pre futbalsfz.sk tréner ŠTK Juraj Ančic. Vedenie klubu pripravilo pre svojich priaznivcov aj autobusový výjazd.

Nový kouč Šamorína už vie, aké je to byť súperom Slovana v pozícii trénera. V minulosezónnej edícii Slovnaft Cupu čelil belasým v semifinále s vtedajšími zverencami z Trenčína. Do finále po výsledkoch 0:0 a 2:1 postúpil tím z hlavného mesta Slovenska. „Netrúfam si tvrdiť, či je to výhoda, alebo nevýhoda. Je to skúsenosť, o ktorú sa môžem oprieť. Trenčín a teraz Šamorín sú dva rozdielne tímy a aj Slovan je v inom rozpoložení, ako bol pre rokom. Hrať proti belasým je pre celý šamorínsky futbal sviatok a budeme sa snažiť, aby sme tento zápas odohrali so cťou a obstáli,“ vravel Ančic a na záver prezradil, s čím bude spokojný po stredajšom meraní síl: „Každý tréner chce vyhrať a aj my ideme s týmto do duelu. Chceme sa pokúsiť, aj keď to možno bude znieť naivne, súboj zvládnuť a uvidíme, na čo budeme mať.“

Slovanisti na úvod jari zaznamenali tri remízy 1:1 – postupne s Dunajskou Stredou, Banskou Bystricou a Zlatými Moravcami. „V nasledujúcom zápase musíme jednoducho podať lepší výkon. Týka sa to nás ako jednotlivcov i celého tímu. Čaká nás pohár a v sobotu derby, ktoré pre fanúšikov vždy veľa znamená. Už dlhší čas sme v lige nevyhrali a teraz už neexistujú výhovorky. Treba sa zatnúť a zvládnuť najbližšie duely, od ktorých sa môžeme odraziť,“ povedal pre skslovan.com Guram Kašia.

Žreb semifinále

Semifinálové dvojice určí žreb, ktorý je na programe vo štvrtok 2. marca o 11.00 h. Uskutoční sa na pôde Slovenského futbalového zväzu a naživo ho odvysiela Futbalnet.TV.

Semifinále sa hrá na dva zápasy. Hracie dní sú 15. marec a 5. apríl.

V prípade, že po odohratí riadnej hracej doby odvetného stretnutia nebude známy postupujúci z dvojice do finále, tak sa duel predlžuje o 2x15 minút. Ak sa nerozhodne ani po predĺžení, o postupujúcom rozhodne jedenástkový rozstrel. 

Budúci týždeň v utorok a v stredu si zmeria sily ďalšia štvorica štvrťfinalistov Slovenského pohára. 

Prešovčania privítajú 7. marca o 14.30 h v Ličartovciach AS Trenčín. Futbalisti Tatrana sú aktuálne v II. lige na prvom mieste, na úvod jari zdolali FK Humenné 2:0. Trenčania ešte v tomto kalendárnom roku súťažné stretnutie nevyhrali, najskôr prehrali v Banskej Bystrici 0:3, potom remizovali so Zlatými Moravcami 1:1 a počas ostatného víkendu podľahli Trnave 2:3.

Štvrťfinálové boje uzavrie 8. marca od 14.30 h duel MFK Liptovský Mikuláš – MFK Skalica. Fortunaligové stretnutia hrajú síce Liptáci v Poprade, štvrťfinále Slovenského pohára odohrajú na domovskom stánku v Liptovskom Mikuláši. Títo súperi sú aktuálne na posledných dvoch priečkach najvyššej súťaže, Skaličania však majú desaťbodový náskok.

Pri určení časov výkopov štvrťfinálových stretnutí na štadiónoch, kde nie je umelé osvetlenie, sa do úvahy bral ohľad na viacero faktorov. Musí sa počítať s hodinovou rezervou pre rôzne okolnosti – čakacia doba na súpera (20 resp. 40 minút – pozn.); vážne zranenie hráča s dlhým ošetrením; poveternostné podmienky – prietrž mračien, vynútená úprava hracej plochy a v neposlednom rade sa musí počítať aj s časom na prípadný jedenástkový rozstrel.

Cesta KFC Komárno do štvrťfinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 TJ Družstevník Trstice – KFC Komárno 1:7
3. kolo:
 TJ Družstevník Veľké Ludince – KFC Komárno 1:6
4. kolo:
 FC Košice – KFC Komárno 2:3
5. kolo:
 KFC Komárno – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0

Cesta FC Spartak Trnava do štvrťfinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 TJ Slavoj Boleráz – FC Spartak Trnava 1:1, 2:4 na 11 m
3. kolo:
 OŠK Trenčianske Stankovce – FC Spartak Trnava 0:6
4. kolo:
 ŠKF Sereď – FC Spartak Trnava 0:3
5. kolo:
 FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 2:2, 4:3 na 11 m

Cesta do štvrťfinále FC ŠTK 1914 Šamorín

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 TJ Lokomotíva Bánov – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:3
3. kolo:
 FKM Nové Zámky – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2
4. kolo:
 FC ŠTK 1914 Šamorín – MŠK Žilina 2:1
5. kolo:
 FC ŠTK 1914 Šamorín – MŠK Púchov 1:1, 4:3 na 11 m

Cesta ŠK Slovan Bratislava do štvrťfinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 OFK Branč – ŠK Slovan Bratislava 0:2
3. kolo:
 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava 0:7
4. kolo:
 MŠK Tesla Stropkov – ŠK Slovan Bratislava 2:3
5. kolo:
 MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Cesta 1. FC Tatran Prešov do štvrťfinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 MFK Spartak Medzev – 1. FC Tatran Prešov 1:2
3. kolo:
 FK Kechnec – 1. FC Tatran Prešov 2:3
4. kolo:
 1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 1:0
5. kolo:
 FK Humenné – 1. FC Tatran Prešov 0:1

Cesta AS Trenčín do štvrťfinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 FC Slovan Hlohovec – AS Trenčín 0:14
3. kolo:
 FK Beluša – AS Trenčín 0:4
4. kolo:
 Slavoj Trebišov – AS Trenčín 0:4
5. kolo:
 AS Trenčín – Spartak Myjava 5:0

Cesta MFK Tatran Liptovský Mikuláš do štvrťfinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 FK Čadca – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2
3. kolo: 
FK 09 Bacúch – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:11
4. kolo:
 FK Pohronie – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1
5. kolo:
 TJ Jednota Bánová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:3

Cesta MFK Skalica do štvrťfinále

predkolo: voľno
1. kolo:
 voľno
2. kolo:
 FC Baník Prievidza – MFK Skalica 0:4
3. kolo:
 MŠK Thermál Veľký Meder – MFK Skalica 0:3
4. kolo:
 ŠK Odeva Lipany – MFK Skalica 0:1
5. kolo:
 MFK Skalica – MFK Ružomberok 1:1, 4:3 na 11 m

Branislav Sarňák

Značky