SR 21 - Sokolíci zdolali v gólovej prestrelke Grécko 4:3, Guľa: Vážime si víťazstvo

Piatok, 22.3.2019 17:05 | Posledná aktualizácia 23.3.2019 19:58

zdroj: SFZ

ŽILINA (SFZ) - Slovenská futbalová reprezntácia do 21 rokov zdolala v prípravnom stretnutí rovesníkov z Grécka 4:3. Do streleckej listiny sa zapísalo kvarteto Pokorný, Kolesár, Boženík a Oravec.

Vstup do zápasu vyšiel zverencom trénera Guľu na výbornú. Už v 2. minúte sa po kombinácii na pravej strane dostal k lopte na hranici pokutového územia Peter Pokorný a ukážkovým obstrelom k ľavej žrdi poslal náš tím do vedenia 1:0. Neuplynulo ani šesť minút od prvého presného zásahu a diváci v Žiline tlieskali našim sokolíkom po druhom góle. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Peter Kolesár a jeho strela sa od žrde odrazila za chrbát gréckeho gólmana Siampanisa – 2:0. Gólostroj pokračoval ďalej, tentoraz si lopta našla cestu do slovenskej siete. Po akcii pravého krídelníka Ouesa nezachytila naša defenzívna línia nábeh útočníka Anargyrosa Kampetsisa a ten v samostatnom nájazde na brankára Vantrubu nezaváhal – 2:1. Naši chlapci sa nedali zahanbiť a v 18. minúte, po prudkom strieľanom centri Sluku z ľavej strany ukázal kanonierske schopnosti Žilinčan Róbert Boženík. Elegantnou pätičkou pozmenil smer lopty a naše mužstvo išlo opäť do dvojgólového vedenia. Polhodinovú gólovú prestrelku ukončil druhým gólom Anargyrosa Kampetsis. Z ľavej strany mu poslal presný center na hlavu obranca Katranis a útočník Panathinaikosu Atény hlavou posunul loptu za Vantrubov chrbát.

Aj druhý polčas priniesol v úvode niekoľko zaujímavých situácií pred gréckou bránou, prvá štvrťhodina sa niesla v znamení útočníka Tuptu. Strelecké šťastie skúšal trikrát, najbližšie ku gólu bol v 59. min, jeho pokus z pravej strany namieril len do bočnej siete. Grécky kouč, majster Európy z roku 2004 Antonios Nikopolidis, sa rozhodol poslať na ihrisko po prestávke trio nových hráčov a vyrovnania sa dočkal po hodine hry. V 61. min poslal Vrousai prihrávku pozdĺž šestnástky na Dimitriosa Limniosa, ten si loptu naviedol na ľavačku a tvrdou strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára Vantrubu - 3:3. Divákov zahrial v 67. min efektný pokus striedajúceho Martina Adamca, no jeho nožničky mierili do stredu brány, v 73. min sa oprel do lopty Sluka a tá tesne presvišťala okolo pravej žrde. Na opačnej strane v 78. min preveril pozornosť nášho brankára strelou z diaľky Natsos. V 88. min rozhodol o osude stretnutia víťazným gólom Martin Oravec. Adamec rozohral z ľavej strany štandardku, loptu posunul vo vzduchu jeden z gréckych obrancov na zadnú žrď a nabiehajúci Oravec ju poslal zblízka loptu do siete a rozhodol o víťazstve sokolíkov nad Gréckom 4:3.

SLOVENSKO 21 - GRÉCKO 21 4:3 (3:2)

Góly: 2. Pokorný, 8. Kolesár, 18. Boženík, 88. Oravec - 12., 29. Kampetsis, 61. Limnios
ŽK:  Boženík, Sluka, Herc - Evangelou, Natsos
R: Frankowski (Poľsko) - Poláček, Hrmo (obaja Slovensko), 1236 divákov

SLOVENSKO 21: Vantruba - Majdan, Šulek (72. Špyrka), Oravec, Sluka (83. Vojtko) - Pokorný (72. Vaško) - Herc, Kolesár (46. Adamec) - Tupta (83. Švec), Boženík (62. Strelec), Tomič (62. Kmeť). Tréner: Adrian Guľa.
GRÉCKO 21: Siampanis - Oues (69. Apostolakis), Evangelou (46. Douvikas), Nikolaou, Katranis (69. Giannoutsos) - Natsos, Milogevits (46. Dimitriou) - Vrousai, Iatroudis (46. Tsingaras), Limnios (80. Rossi) - Kampetsis (80. Oikonomidis). Tréner: Antonios Nikopolidis.

Adrian Guľa (tréner SR 21): „Som rád, že si ľudia našli cestu na zápas. Pre nás je podstatné, aby ich takto cítili. Myslím si, že to bol kvalitný zápas. Vážime si víťazstvo, pretože sa nerodilo ľahko. Úvod bol fantastický a boli sme v ňom mimoriadne efektívni. Bolo zaujímavé sledovať reakciu chlapcov, keď súper vyrovnal. Tlačili sme sa za víťazstvom a gratulujem chlapcom, že sa im to podarilo.“