logo
Reprezentácia

SR 21 – Zlá správa pre sokolíkov, Strelec po zápase s Francúzmi skončil v nemocnici

Dávid Strelec strelil proti Francúzom gól, v 5. minúte vyrovnal na 1:1.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – V 5. minúte vyrovnal na 1:1, v nadstavenom čase prvého polčasu opečiatkoval žrď a v 51. minúte ho vystriedal Martin Kovaľ. Reč je o slovenskom reprezentantovi do 21 rokov Dávidovi Strelcovi, ktorého stiahnutie z hracej plochy nebolo taktické, ale vynútené. Mladý zakončovateľ nešťastne dopadol po jednom zo súbojov s francúzskymi protihráčmi a zlomil si holennú kosť na ľavej nohe. Prehru 3:5 dosledoval zo šatne.

Strelec bezprostredne po zápase nevedel, aký je jeho stav, v šatni nemohol dostúpiť na poranenú nohu a smeroval do nemocnice na vyšetrenie. „Ako som skákal do jedného zo súbojov, dopadal som akoby na päty. Myslel som si, že mi praskol chránič, ale potom ma to bolelo o niečo viac. Ruplo mi aj v členku. Nevedel som presne, čo sa deje, musel som ísť dole,“ opísal Dávid Strelec nešťastný moment. V šatni ešte oplýval optimizmom. „Hneď v stredu začnem s rehabilitáciou, aby som bol čo najskôr v plnej záťaži,“ prial si.

Vyšetrenie v nemocnici však odhalilo, že hráč Slovana Bratislava má zlomenú nohu a dali mu na ňu sadru. „Röntgenové vyšetrenie ukázalo, že Dávid má zlomeninu dolnej časti ľavej holennej kosti v oblasti vnútorného členka. Predpokladaná doba liečby je dva mesiace. Teraz budú mať ďalšie slovo pri stanovení liečby kluboví doktori,“ priblížil lekár reprezentácie do 21 rokov František Rigo.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Strelcovi môže byť na smolné zranenie slabou náplasťou gól, ktorým vyrovnal na 1:1. „Z gólu som sa tešil, veď skórovať proti takému tímu, ako je Francúzsko, je skvelé. Škoda, že som nepridal aj druhý a lopta skončila len na žrdi. Francúzov sme trápili, prehra mrzí, musíme ísť však ďalej. Už v novembri máme ďalší kvalifikačný zápas s Gruzínskom a ďalšie zakopnutie si nemôžeme dovoliť,“ konštatoval Strelec.


POZÁPASOVÝ ROZHOVOR S TRÉNEROM ADRIANOM GUĽOM


POZÁPASOVÝ ROZHOVOR S KAPITÁNOM CHRISTIÁNOM HERCOM


POZÁPASOVÝ ROZHOVOR S HRÁČOM PETROM POKORNÝM

Značky