logo
Reprezentácia

Výber Slovenska žien do 14 rokov účastníkom UEFA Regional Development Tournament v Maďarsku

BRATISLAVA (SFZ) – Výber Slovenska žien do 14 rokov sa v dňoch 28.-30. októbra 2019 predstaví v maďarskom Telki na medzinárodnom regionálnom turnaji v rámci projektu UEFA Regional Development Tournament.  

Slovenský futbalový zväz prijal v apríli 2018 ponuku zo strany UEFA a zapojil sa do projektu UEFA Regional Development. Výsledkom spolupráce je účasť výberu Slovenska žien do 14 rokov na medzinárodnom turnaji v Telki, za účasti Česka a domáceho Maďarska.  

"Prostredníctvom tohto projektu sa nás UEFA rozhodla podporiť v rozvoji mládežníckeho ženského futbalu na regionálnej úrovni. S pomocou expertov UEFA sa nám podarilo v tomto období poskytnúť regiónom lepšie podmienky na prácu s talentovanými hráčkami a zapojiť do diania viac odborníkov,“ hovorí koordinátor rozvoja ženského futbalu SFZ Miriama Matulová.  

UEFA poskytuje krajinám zapojeným do projektu technických expertov, mentorom pre rozvoj ženského mládežníckeho futbalu je Švajčiar Roger Meichtry. "Pravidelne nás navštevuje a cennými radami pomáha vytvárať stále lepšie podmienky pre rozvoj talentovaných hráčok a trénerov. V nedávnej minulosti viedol na Slovensku dva semináre pre trénerov ženského futbalu,“ prezradila smerom k bývalému reprezentačnému trénerovi švajčiarskych mládežníckych družstiev vedúca výpravy na turnaji v Maďarsku Miriama Matulová.  

Slovenky sa v maďarskom meste Telki stretnú s výbermi domáceho Maďarska (pondelok 28.10. o 10:00) a Česka (utorok 28.10. o 14:00), v úlohe hlavnej trénerky družstvo povedie Iveta Neveďalová (regionálna trénerka ZsFZ), asistovať jej budú  Ivana Balážiková a Erik Makó.


zdroj: SFZ

NOMINÁCIA - Výber Slovenska žien do 14 rokov

BRANKÁRKY: Natália ČERMÁKOVÁ (Spartak Myjava), Viktória KRÁLIKOVÁ (MFK Dukla Banská Bystrica)

OBRANKYNE:  Juliana HORVÁTHOVÁ, Zuzana Nina NÁROŽNÁ (obidve MFK Dukla Banská Bystrica), Timea VAVROVÁ (TJ Štart Svinná), Nina KORIMOVÁ (FTC Fiľakovo), Sofia SZABOVÁ (FK DAC Dunajská Streda), Viktória CUPEROVÁ (Partizán Bardejov BŠK), Vanessa DUNAJSKÁ (FK Železiarne Podbrezová)

STREDOPOLIARKY: Michaela IVANOVÁ, Jana JUSKOVÁ (obidve 1. FC Tatran Prešov), Michaela FERENCOVÁ (FC Košice), Aneta SUROVÁ (FK Železiarne Podbrezová), Adela VAŠÁKOVÁ (FK TJ Sokol Brezovica)

ÚTOČNÍČKY: Patrícia URBLÍKOVÁ (ViOn Zlaté Moravce), Stela JELENČICOVÁ (FC Union Nové Zámky), Simona CEDULOVÁ (Spartak Trnava), Elisa KUNKOVÁ (AS Trenčín)


zdroj: SFZ

Značky