U21 – Lichý na hosťovanie do Ružomberka. Galčík do Žiliny, ale na jar ešte železiar | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U21 – Lichý na hosťovanie do Ružomberka. Galčík do Žiliny, ale na jar ešte železiar

Filip Lichý (vľavo) a Roland Galčík sú súčasťou aj slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentanti do 21 rokov zmenili počas aktuálneho prestupového obdobia dres. Krídelník Roland Galčík posilní MŠK Žilina, ale jarnú časť sezóny 2021/22 ešte bude hrávať za Podbrezovú. Stredopoliar Filip Lichý strávi jar miesto ŠK Slovan Bratislava v MFK Ružomberok.

Lichý: Máme víťaznú mentalitu

Ďalším reprezentantom v kategórii do 21 rokov, ktorý počas zimného prestupového obdobia zmenil dres, je Filip Lichý. Rodák z Banskej Bystrice bude počas jari hosťovať v MFK Ružomberok, do ktorého zamieril zo Slovana Bratislava. „Od hosťovania očakávam najmä hernú prax, ale viem, že to nebude jednoduché. Urobím všetko pre to, aby som odohral čo najviac minút. Ako mladý hráč chcem neustále napredovať, preto som sa rozhodol, že hosťovanie a nadobudnutie hernej praxe bude pre mňa najlepšie. Verím, že budem čo najviac vyťažený a budem podávať čo najlepšie výkony, aby som v lete opäť zabojoval o miesto v Slovane,“ vyhlásil pre futbalsfz.sk Lichý.

Rodák z Banskej Bystrice si už vyskúšal, ako mu padne ružomberský dres. Na sústredení v Turecku odohral za MFK viac ako hodinu proti FK Radnički Niš (2:1) a pred tým ešte polčas proti TS Podbeskidzie SA (2:1), Partizánu Bardejov (4:2) a celý duel proti Námestovu (3:1). „Počas každého tréningu a zápasu sa snažím ísť na 100 percent, vždy sa snažím podať najlepší výkon, aký viem. Niekedy je to horšie, inokedy zas lepšie... Čo je však super, tak sa zatiaľ ako mužstvo vezieme na pozitívnej vlne, každý zápas sme vyhrali. Máme víťaznú mentalitu, sme hladní po výhrach. Pevne verím, že takto budeme pokračovať a prenesieme si túto šnúru aj do ligy,“ povedal stredopoliar, ktorý už zapadol medzi nových spoluhráčov. „Myslím si, že chalani ma privítali super. Sme tu všetci pomerne mladí hráči, Ružomberok sa prezentuje slovenskou cestou, všetci si tu dobre rozumieme,“ zakončil Lichý.

Galčík: Záujem trval dlhšie

Rýchlonohý krídelník Roland Galčík, ktorého doterajšia kariéra bola spojená s FK Železiarne Podbrezová, si bude obliekať dres MŠK Žilina. S klubom spod Dubňa sa dohodol do júna 2025, so šošonmi cestoval aj na aktuálne sústredenie v Dubaji. Súčasťou tímu sa však stane až v lete, keďže počas jarnej časti pomôže Podbrezovej v bojoch o postup do Fortuna ligy. „Žilina mala o mňa už dlhšie a počas tohto prestupového obdobia sme uzavreli prestup. V klube vychovali veľa talentovaných hráčov, ktorí sa postupne dostali do veľkého futbalu. Preto si myslím, že Žilina je najvhodnejší klub, čo sa týka rozvoja hráčov. Vedia výborne pracovať v mladými futbalistami. Verím, že je to pre mňa správny krok, že touto cestou sa aj mne podarí dostať do veľkého futbalu,“ povedal pre futbalsfz.sk Galčík. 

Ten sa v drese nového zamestnávateľa už aj gólovo presadil. Z presného zásahu sa tešil počas spomínaného sústredenia, keď rozvlnil sieť FC Krasnodar (2:3). „Lopta sa dostala do päťky Krasnodaru, rozbehol sa za ňou brankár súpera, ale aj náš Lukáš Jánošík, ktorý bol pri nej skôr. Šikovne poslal spätnú prihrávku, na ktorú som si nabehol a loptu som napálil pod brvno. Znižoval som na 2:3. Škoda, že sme už nestihli vyrovnať. Gól by som chcel venovať mojim blízkym, ktorí vždy pri mne stoja,“ uviedol Galčík, ktorý z kádra MŠK pozná z reprezentácie do 21 rokov viacero spoluhráčov, napríklad Ľubomíra Belka, Dominika Javorčeka, Tomáša Nemčíka, Miroslava Gona, Tibora Slebodníka, Patrika Iľka či Adriána Kaprálika. „Áno, veľa chalanov poznám z repre, takže o to ľahšie som sa adaptoval počas úvodných dní v tíme. Na druhú stranu, veľa hráčov ešte nepoznám, pomaly sa medzi nimi okukávam a verím, že zapadnem čo najlepšie,“ dodal Galčík.

Značky