U21 - Prehra v Španielsku po dvoch penaltách v záverečnej desaťminútovke

Piatok, 8.10.2021 21:01 | Posledná aktualizácia 8.10.2021 22:23

autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

SEVILLA (SFZ) – Trpká piatková prehra 2:3! Sokolíci v kvalifikačnom zápase na pôde Španielska domácim vzdorovali, dva razy vyhrávali, ale napokon to na body nestačilo. Obrali ich o ne dva penaltové verdikty v záverečnej desaťminútovke duelu. Slovenská dvadsaťjednotka tak nebodovala proti rovesníkom z Pyrenejského polostrova ani na piatykrát, predtým prehrala 1:5, 1:4, 2:4 a 0:1.

Prvý polčas mali územnú prevahu Španieli, dostali sa do desiatich finálnych pozícií, sedem lôpt letelo tesne mimo bránky slovenského gólmana Ivana Krajčírika a len jedna smerovala medzi tri žrde. Obrane sokolíkov podkurovali celý prvý polčas Williams, Miranda, Sergio Gomez či Ruiz, ale slovenskí reprezentanti každý jeden útok dokázali ubrániť, či už obetavými sklzmi, alebo odkopmi. A potom pomedzi španielske útoky prišla 19. min. Loptu v strede ihriska vybojoval Adam Goljan, pohotovo ju poslal za domácu obranu, kde si ju prevzal Ján Bernát, po zemi obstrelil brankára Agirrezabalu a stanovil polčasové skóre - 1:0.

Španieli do druhej polovice vstúpili s cieľom dať čo najskôr gól. To sa im podarilo v 58. min, keď lopta z priameho kopu našla Huga Guillamona – 1:1. Sokolíci však nesklonili hlavy a v 71. min sa tešili z vedenia 2:1, keď sa k odrazenej lopte dostal Lichý a z prvej ju poslal za bránkovú čiaru. Nádej na bodový výsledok zhasla v záverečnej desaťminútovke. Rozhodca Clancy ukázal dvakrát na biely bod. Najskôr v 80. min po strete Krajčírika s Ninom a o osem minút neskôr po kontakte Šviderského s Morom. Prvú penaltu premenil Sergio Gomez – 2:2, druhú Miranda čím stanovil konečné skóre Španielsko – Slovensko 3:2.