U21 – Sokolíci otočili s Ukrajinou a triumfovali na Antalya Cupe, kapitán Pokorný: Ukázali sme srdiečko

Pondelok, 29.3.2021 18:40 | Posledná aktualizácia 2.4.2021 07:36

autor: Branislav Sarňák, zdroj: SFZ

BELEK (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov dnes ukončili púť turnajom Antalya Cup 2021 celkovým triumfom. Po výhre nad Uzbekistanom U23 2:0 a remíze s rovesníkmi zo Severného Macedónska 2:2 v pondelok zdolali hráčov Ukrajiny do 21 rokov 3:2.

V úvodnej desaťminútovke zaujali dve strely Ukrajincov. Najskôr Mudrykov pokus smeroval nad bránku, v ktorej stal Ludha a zakončenie Bondarenka smerovalo vedľa slovenskej svätyne. V 21. min sa dostal po autovom vhadzovaní do dobrej pozície Gono, vystrelil, ale lopta rozvlnila iba bočnú sieť z vonkajšej strany. O tri minúty neskôr mali Ukrajinci k dispozícii priamy kop, Ludha si s pokusom Mudryka poradil. V 33. min mali výhodu štandardnej situácie aj sokolíci, lopta sa odrazila ku Gonovi, ktorý vystrelil, obrana hostí jeho pokus tečovala a brankár Znovenko loptu skryl v rukaviciach. O minútu neskôr zahrali štadndardku aj Ukrajinci, najvyššie vyskočil Batahov, loptu hlavičkou usmernil za bránkovú čiaru, gól však pre offside neplatil. To bola aj posledná vážna príležitosť úvodného dejstva, na prestávku sa šlo za stavu 0:0.

Po polčase sa s gólmi roztrhlo vrece. Najskôr v 49. min skóroval po peknej individuálnej akcii Mudryk – 1:0. Na 2:0 zvýšil v 55. min Viunnyk, ktorý si najlepšie naskočil na center z pravej strany.

V 64. min sa hlavičkou zakončoval Trusa, brankár súpera jeho pokus vyrazil ku Bernátovi, ktorý znížil na 1:2. Na 2:2 sokolíci vyrovnali v 70. min. Na roh najlepšie zareagoval Trusa, odskočil od ukrajinského obrancu a loptu tečoval do bránky. Obrat naši reprezentanti dokonali v 83. min, Kmeť si narazil loptu s Nebylom a prvý menovaný skóroval – 3:2. V závere zápasu mali ešte hráči Ukrajiny tri šance, so všetkými si poradil náš brankár Ludha.

Sokolíci skončili na Antalya Cupe na konečnom 1. mieste.

UKRAJINA 21 – SLOVENSKO 21 2:3 (0:0)
Góly:
49. Mudryk, 55. Viunnyk – 64. Bernát, 70. Trusa, 83. Kmeť
ŽK: Mudryk – Kováčik, Pokorný
UKRAJINA U21: Znovenko – Vivcharenko, Alefirenko, Ocheretko, Bondarenko, Batahov, Brazhko, Sych, Viunnyk, Mudryk, Zhelizko. Tréner: Ruslan Rotan
SLOVENSKO U21: Ludha – Mihálek (60. Kováčik), Pišoja, Nemčík, Vojtko – Gono, Pokorný (78. Goljan), Bernát (78. Nebyla) – Kaprálik (78. Kmeť), Kadák (60. Trusa), Iľko (43. Galčík). Tréner: Jaroslav Kentoš

HLASY PO ZÁPASE
Peter Pokorný (kapitán Slovenska U21):
„Bol to náročný zápas, keďže sme boli veľa času bez lopty. Ukrajinskí hráči boli skvelí, najmä v strede poľa, kde boli vždy o jedného naviac. Ťažko sa nám bránilo, ale ukázali sme naše silné stránky. Opäť sme predviedli, že sme schopní otáčať zápasy a tentoraz to bolo v stretnutí, keď sme nemali väčšie držanie lopty. Ukázali sme srdiečko, bojovali sme dokonca, šli sme za víťazstvom, ktoré sme aj napokon dosiahli. Ukázali sme, že budeme dobrá partia a sme vynikajúci tím. Celkový trium na turnají teší, veľa chalanov možno niečo také ešte nezažilo. Dostali sme medaily, pohár a z týchto troch zápasov si môžeme zobrať pozitíva, či do ďalších prípravných duelov alebo následne do kvalifikácie.“