U21 – Sokolíci remizovali s Poliakmi

Štvrtok, 12.10.2023 18:35 | Posledná aktualizácia 13.10.2023 12:32
Sokolíci odohrali v Košiciach prípravný duel s Poľskom.
autor: Peter Hric, zdroj: SFZ

KOŠICE (SFZ/TASR) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali s rovesníkmi z Poľska 2:2 vo štvrtkovom prípravnom zápase v Košiciach. Slovenské góly strelili v 5. minúte Timotej Jambor a v 15. Nino Marcelli. Pre slovenskú "dvadsaťjednotku" to bol vôbec prvý zápas v Košiciach.

Od úvodu sa hralo v rýchlom tempe a diváci nemuseli na góly dlho čakať. Slováci rozvinuli v 5. minúte ofenzívnu akciu, Kaprálik prihral z ľavej strany Marcellimu, ktorý ju ešte posunul nepokrytému Jamborovi - 1:0. Poliaci vyrovnali už o tri minúty, keď Buksovu strieľanú prihrávku v šestnástke Szymczak efektne prepustil medzi nohami a zaskočil brankára Belka - 1:1. Od 15. minúty Slováci opäť viedli. Poliaci spravili chybu v rozohrávke a po Jamborovej prihrávke Marcelli obstrelil brankára Tobiasza. Dianie na trávniku sa následne upokojilo, tímy si dávali väčší pozor na defenzívu, no aj tak bolo k videniu viacero ofenzívnych výpadov.

Po hodine hry sa poľský stredopoliar Szmyt dostal do ofenzívneho výpadu, v ktorom sa dostal k odrazenej lopte a strelou zvnútra šestnástky vyrovnal - 2:2. O šesť minút sa Poliaci dostali do ďalšej veľkej príležitosti, v ktorej zakončil Wlodarczyk, no trafil do hornej žŕdky. Naďalej sa hral rýchly futbal, no diváci už napriek viacerým nádejným situáciám gól nevideli.

Duel bol súčasťou kempu zverencov Jaroslava Kentoša, ktorých v utorok 17. októbra čaká neoficiálne stretnutie s MFK Dukla Banská Bystrica v popradskom NTC.

SLOVENSKO - Poľsko 2:2 (2:1)
5. Jambor, 15. Marcelli – 8. Buksa, 60. Szmyt.
Rozhodovali: Berka (ČR) - Kmec, Pacák (SR), ŽK: Kaprálik - Szymanski, 2497 divákov
Slovensko: Belko - Šikula, Leitner, Javorček, Selecký (59. Gomola) - M. Sauer (59. Nebyla), Rigo (69. Szolgai), Gajdoš (69. Veselovský) - Kaprálik, Jambor (69. Čerepkai), Marcelli (88. Tučný)

JAROSLAV KENTOŠ (tréner SR U21): „Podľa mňa je to spravodlivá remíza. Poliaci ukázali svoju kvalitu, no na druhej strane musím povedať, že najmä v prvom polčase sme ukázali výbornú prechodovú fázu. Využili sme naše krídla a som rád, že sa presadili. Poliaci ukázali veľkú kvalitu a pripravenosť hráčov. Pre nás je takýto zápas spôsob ako byť čo najlepšie pripravený na medzinárodnú úroveň.“