U21 – Sokolíci v baráži proti Ukrajine, tréner Kentoš: Čaká nás ťažký súper | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U21 – Sokolíci v baráži proti Ukrajine, tréner Kentoš: Čaká nás ťažký súper


autor: Erika Ďurčová, zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov budú súperiť v septembrovom barážovom dvojzápase o miestenku na majstrovstvá Európy 2023 s Ukrajinou. Súpera im pridelil utorkový žreb v Nyone.

„Čaká nás ťažký súper, ale každý jeden tím, ktorý sa dostal do baráže, je kvalitný. My sa na dvojzápas pripravíme a máme veľkú túžbu postúpiť. Musíme si urobiť detailnú analýzu, na to sa teraz sústredíme,“ povedal bezprostredne po žrebe pre futbalsfz.sk tréner dvadsaťjednotky Jaroslav Kentoš

S Ukrajinou sa sokolíci naposledy stretli v marci 2021, keď ju v rámci Antalya Cupu zdolali 3:2. „Od toho zápasu už uplynul nejaký čas. Ukrajinský tím do 21 rokov má veľkú kvalitu, sú v ňom hráči zo Šachtaru Doneck či Dinama Kyjev. Myslím si, že tento barážový dvojzápas bude mať málo spoločné s tým z Antalya Cupu,“ uviedol kouč, ktorý vytipovaného súpera nemal. „Všetky mužstvá sú kvalitné, rešpektujeme súpera, ktorého nám žreb určil a dobre sa naňho pripravíme,“ zakončil Kentoš.

Prvý zápas sa bude hrať na Slovensku. O mieste konania odvety sa bude ešte rokovať. Ukrajinci hrávajú domáce zápasy od vypuknutia vojenskej invázie mimo svojej krajiny, naposledy to bolo v Istanbule.

Naša dvadsaťjednotka hrala na majstrovstvách Európy dva razy - v roku 2000, keď sa turnaj hral na Slovensku, a v roku 2017 v Poľsku.

„Musíme sa sústrediť v prvom rade na seba. Ukrajinský štýl futbalu poznáme, hrali sme proti tomuto súperovi počas prípravného obdobia a bol to veľmi ťažký zápas. Vtedy sme duel dokázali otočiť na 3:2. Proti Ukrajine sme hrávali aj v iných mládežníckych kategóriách, takže poznáme jej hráčov, majú veľmi silné individuality. Teraz to bude o niečom inom, keďže to budú súťažné stretnutia o šampionát. Ak budeme v plnej sile, budeme hrať to, čo máme hrať, a je v našich silách Ukrajincov zdolať,“ povedal kapitán dvadsaťjednotky Peter Pokorný.

V spomínanom zápase v Turecku nastúpil proti Ukrajine aj Ján Bernát„Pamätám si ho veľmi dobre. Bol to náročný duel, Ukrajinci boli veľmi silní v práci s loptou. Museli sme si vyčkať na naše momenty, ktoré prišli a priebeh stretnutia sme dokázali otočiť z 0:2 na 3:2. Teraz pôjde o oveľa viac, my aj oni isto pridáme ešte viac v nasadení, intenzite, hrať sa bude, ako hovorím, o veľa... Musíme vydať zo seba maximum, je jedno, proti komu hráme, ideme zabojovať o miesto na Eure.“

Čo si o súperovi myslí brankár Ivan Krajčírik„Myslím si, že to bude zaujímavý súboj o postup. Určite nás nečaká nič ľahké, Ukrajina má dobrých futbalistov, budeme sa musieť na to dobre pripraviť.“

Majstrovstvá Európy, ktoré hostia budúci rok v termíne od 21. júna do 8. júla Gruzínsko a Rumunsko, už poznajú 12 účastníkov. Okrem hostiteľských krajín sa na šampionáte predstavia aj Belgicko, Anglicko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Španielsko a Švajčiarsko.

Žreb baráže o ME 2023

Značky