logo
SFZ

SFZ – Prihlasovanie sa do projektu EURÁ z EURA trvá do 10. januára

Utorok, 4.1.2022 09:30 | Posledná aktualizácia 4.1.2022 09:30
Z odbodbného projektu si futbalový klub v Partizánskom zrekonštruoval tribúnu.
Z odbodbného projektu si futbalový klub v Partizánskom zrekonštruoval tribúnu.

BRATISLAVA (SFZ) – Tak ako sľúbil prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, finančné prostriedky vo výške 9 miliónov eur, získané za postup na EURO 2020, sa rozdelili na tri časti. „Tretina je pre hráčov a realizačný tím, druhá na náklady spojené s finálovým turnajom Eura, tretiu chceme investovať do rozvoja slovenského futbalu,“ povedal šéf SFZ po postupe na šampionát. A práve z tretej tretiny odmeny je financovaný nový projekt SFZ EURÁ z EURA.

Projekt má slúžiť na zlepšenie úrovne športovej infraštruktúry amatérskeho futbalu. Žiadateľom pripomíname, že prihlásiť sa do projektu môžu do 10. januára 2022 (vrátane). 

O podporu sa môžu uchádzať napr. amatérske futbalové kluby, obce, ale aj iné subjekty, ktoré majú futbalovú infraštruktúru vo vlastníctve, nájme, alebo majú iné právo jej užívania. Žiadatelia môžu byť zaradení medzi uchádzačov pod podmienkou, že majú v súťažiach SFZ, RFZ alebo ObFZ minimálne jedno mládežnícke družstvo v aktuálnej sezóne 2021/2022. Novinkou je, že pri žiadostiach sa budú akceptovať aj spojené družstvá futbalových klubov, a to na oboch stranách. Do projektu sa nemôžu zapojiť profesionálne futbalové kluby z Fortuna ligy a II. futbalovej ligy mužov. Výška finančnej podpory na jeden projekt je od 10 000 eur do 50 000 eur. Zároveň uchádzač musí projekt spolufinancovať minimálne 25 percentami z celkovej sumy projektu.

V rámci projektu sa podporia subjekty z celého Slovenska s tým, že sa osvedčila aplikácia regionálneho princípu pri prerozdelení celkovej alokácie, a to 30 percent pre projekty v rámci Západoslovenského futbalového zväzu, Stredoslovenského futbalového zväzu a Východoslovenského futbalového zväzu a 10 percent pre Bratislavský futbalový zväz.

Všetky potrebné informácie nájdete v priloženom dokumente.

výzva EURÁ z EURA.pdf
Branislav Sarňák

Značky