logo
SFZ

O ISSF už vedia aj v najväčších európskych kluboch

BRATISLAVA (SFZ/mskzilina.sk) - Riaditeľ mládeže klubu MŠK Žilina informuje o valnom zhromaždení ECA

Európska asociácia klubov (ECA) je združenie klubov, ktoré sa v priebehu trojročného cyklu zúčastňujú európskych klubových súťaží. V septembri sa konalo jej valné zhromaždenie v Ženeve, na ktorom zastupoval MŠK Žilina riaditeľ mládeže Peter Pekara.

ECA sa spolupodieľa s FIFA a UEFA na určovaní medzinárodného kalendára, spolurozhoduje o termínoch Ligy majstrov aj o výnosoch z európskych súťaží. Za Slovensko majú právo voliť a hlasovať MŠK Žilina a Slovan Bratislava. Na valnom zhromaždení v Ženeve 8. - 10. septembra, ktoré sa koná dvakrát do roka, sa konali voľby do piatich pracovných skupín. Do sekcie mládeže bol zvolený Peter Pekara, ktorý na margo tejto skutočnosti uviedol: "Je to veľká česť pre celý klub MŠK Žilina, mládežnícka pracovná skupina má pomáhať súťažiam mládeže po celej Európe. Taktiež aj prinášať poznatky z i do mládežníckych akadémii."

Peter Pekara v diskusii zástupcom európskych klubov predstavil aj Informačný systém slovenského futbalu: "Kolegovia z krajín porovnateľnej "klubovej sily" (napr. z Chorvátska či Česka) boli veľmi prekvapení jeho fungovaním a možnosťami, pretože u nich nič podobné zatiaľ ešte nefunguje. Špeciálne nám závidia možnosť elektronických transferov, ktorá výrazným spôsobom pomáha v činnosti klubov. Keďže sa pravidelne informujeme o situácii v našich krajinách ocenili výrazný pokrok v tejto oblasti."

Vždy v septembri ECA organizuje futbalový turnaj pre 5 mužstiev, kde každé mužstvo má svojho legendárneho hráča ako Luis Figo, Edvin Van der Sar, Fredi Bobic či Emilio Butragueno. Za prítomnosti prezidenta ECA Karl Heinz Rummeniggeho a prezidenta UEFA Michela Platiniho boli dekorovaní najlepší tím a najlepší strelec. Tým sa stal právePeter Pekara, ktorý strelil päť gólov, z toho tri slávnemu Edwinovi Van der Sarovi.

Značky